Takistussõitjad Leedus: eestlastele 9 võitu

Valgeranna ratsaspordiklubi tublid liikmed

Eelmisel nädalavahetusel jagus takistussõitjaid pea igale poole. Suur hulk hüppajaid võistles ka Leedus Audruvise ratsakeskuses, kus peeti Audruvis Outdoor Champions Touri nimelise sarja teist etappi ning sealt tuldi tagasi ainult heade ja väga heade tulemustega. Kui võita 17-st sõidust 9, siis see ütleb meie tublide sportlaste ja nende hobuste kohta nii mõndagi.

REEDE, 17. juuli

Esimest võistluspäeva alustati kõrgustel 60 ja 80 cm, millest võttis osa 40 võistluspaari. Meie sportlastel õnnestus võita mõlemad kõrgused. Madalamas parkuuris olid kõige kiirema ajaga Lenna Loore Sillandi ja Little Puma ning kõrgemas parkuuris tegi teistele silmad ette Karita Beilmann ponil Retro. 60 cm lõpetas teisena Karmel Saaremägi Hälderil, neljandana Loore Mets ratsul Wise Guy ning viiendana Kärolin Roosioks Rimfrostil. 80 cm sõidu lõpetas kolmandana Karmel Saaremägi Hälderil ja neljandana Lenna Loore Sillandi väiksel mustal ja väga kiirel ponil Little Puma.

Karita Beilmann ja Retro

Edasi jätkus võistluspäev kõrgusel 100 cm, mille võitis kiire ja puhta sõiduga Hedi Voor-Voort hobusel Golden Star. Selle sõidu lõpetas kolmandana Grete-Liis Lepp hobusel Charlene.

Hedi Voor-Voort ja Golden Star. Foto: Audruvis Sport Horses

Grete-Liis Lepp ja Charlene

Päeva eelviimase sõiduna peetud kiirus-puhtus parkuur kõrgusel 120 cm osutus meie omadest kõige lihtsamaks Janely Saare ja Ilsonne v Bareelhofi jaoks, kes lõpetasid võitja Girts Bricise järel teisel kohal. Mainimist väärib asjaolu, et Janely ja Ilsonne aeg oli võitjast vaid üks sajandik aeglasem!

Janely Saar ja Ilsonne

Võistluspäeva lõpetas Diamond Touri nime all 130 cm kõrgune parkuur, kus eestlastest oli kõige tublim Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei, lõpetades puhta sõiduga kolmandal kohal. Sellest sõidust võttis osa 57 võistluspaari, kellest lausa 19 hüppasid sõidu vigadeta.

LAUPÄEV, 18. juuli

Teine võistluspäev osutus meie omadele kindlalt kõige edukamaks. Seitsmest peetud parkuurist võideti lausa 5: kõrgused 60, 80, 100, 120 ja 130 cm. Kõige kõrgemad sõidud võitis viimasel ajal väga edukalt võistlev Janely Saar ja Ilsonne. 120 cm kiirus-puhtus parkuurist võttis osa üle 60 sportlase ning teise aja saanud ja ka Eestis palju võistelnud lätlannast Kristine Eglest oli võitjapaar lausa 3 sekundit kiirem. Selle sõidu lõpetas kolmandal kohal Rein Pill hobusel Ramira-K.

Janely Saar ja Ilsonne. Foto: Audruvis Sport Horses

130 cm sõidus osales 41 võistluspaari, kellest 19 sõitsid raja vigadeta. Meie omadest lõpetas selle sõidu kolmandana Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei.

Võistluspäeva esimeses parkuuris, milleks oli 60 cm, said eestlased kaksikvõidu. Esikoha võttis Loore Mets ponil Wise Guy, kes tegid kindla sõidu ja olid teistes üle 2 sekundi kiiremad ning teise koha napsas endale Kärolin Roosioks ponil Rimfrost.

Loore Mets ja Wise Guy. Foto: Audruvis Sport Horses

80 cm kõrguses parkuuris olid kõige kiiremad Karita Beilmann ja Retro ning selle sõidu lõpetasid neljandal kohal Gertu Marion Lepp ja Charlene.

Gertu Marion Lepp ja Charlene

Ka kõrgusel 100 cm võtsid eestlased kaksikvõidu. Esimeseks sõitis end Birgit Adler ja Lady ning teiseks Grete-Liis Lepp ja Charlene. Sõidus osales 78 sportlast, kellest 26 hüppasid raja vigadeta.

Birgit Adler ja Lady. Foto: Audruvis Sport Horses

Päeva viimane parkuur peeti kõrgusel 135 cm. Seal saavutasid Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei neljanda ning Kertu Klettenberg ja Traffic viienda koha, mõlemad sõitsid raja vigadeta.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei

PÜHAPÄEV, 19. juuli

Viimasel päeval õnnestus eestlastel võita hommikul peetud 80 cm kõrgune parkuur, kuid teistest sõitudest tuli palju muid häid auhinnalisi kohti. 80 cm kiirus-puhtus parkuuris võtsid eestlased taas kaksikvõidu. Esimeseks tuli Gertu Marion Lepp hobusel Charlene ning teiseks Karmel Saaremägi Hälderiga. Sama sõidu lõpetas neljandana Loore Mets ponil Wise Guy ning viiendana Lenna Loore Sillandi ponil Mändy.

Hommikut alustati 60 cm kõrguse parkuuriga, kus meie omadest oli kõige tublim Airen Linda Ernits ponil Poiss, kes saavutasid 21 osaleja hulgast teise koha.

100 cm parkuuri lõpetas eestlastest parimana Birgit Adler ja Lady, kes saavutasid kõrge teise koha, sõidust võttis osa 63 sportlast.

Birgit Adler ja Lady

Ka 120 cm parkuuris kuulus eestlastele just teine koht. Sel korral võttis selle Rein Pill hobusel Sloopy Z.

Rein Pill ja Sloopy Z

135 cm kõrguses kiirus-puhtus parkuuris saavutas Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei puhta sõiduga kolmanda auhinnalise koha.