Takistussõitjad panid juunikuule punkti Ruilas

Paul Argus ja Jay-Z Bee. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

26. ja 27.juunil olid takistussõitjad võistlustules Ruilas, kus toimus juba traditsiooniks saanud Ruila Derby. Lisaks derbyle ja mitmetele avatud klassidele viidi läbi veel ka Suvise Ponikarika IV etapp ja ESHKS NH sarja III etapp. Derby võidu noppisid Jaagup Kallas ja Olli Royal, pühapäevase põhisõidu parimad olid Paul Argus ja Jay-Z Bee. Laupäevasel võistluspäeval tehti 245 starti, pühapäeval 221.

Laupäevast võistluspäeva alustati ESHKS NH sarja sõitudega, võistlustules olid 4a ja 5a hobused. Esimesed pidid hüppama 100 cm rada, mõõtu võttis kakskümmend kuus paari. Tegemist oli kahefaasilise parkuuriga, kus eksimusteta sooritusi oli viis – võidu viisid koju Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Salton. 5a hobused hüppasid 110 cm kõrguseid takistusi, ka selles sõidus oli parim Susan Kaleta juhitud ratsu, sel korral Breezer LT.

Kahefaasilise 110 cm sõidu võidu noppisid 72 osaleja seast Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis. Puhtusele-kiirusele hüpati 120 cm sõidus, kus kiireima vigadeta sooritusega lõpetasid Karol-Kenneth Lootus (Tartumaa RSK) ja Doriane Des Peux.

53 osalejaga 130 cm ümberhüpetega rajal pääses teise vooru üheksa paari. Ümberhüpetel lõpetasid puhaste paberitega vaid kaks sportlast – kiireima ajaga sõitsid end esikohale Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee, teise tulemuse said kirja Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Sloopy Z. Kolmandale positsioonile platseerusid ühe veaga Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Hunter.

Laupäevale pandi punkt põneva derbyga. Rajameister oli üles seadnud 115 cm kõrguse raja, kus oli end proovile panemas kuus paari. Põnevas sõidus eksimusteta sooritusi ei olnud, küll aga kaks ühe veaga sõitu – kiirema ajaga noppisid võidu Jaagup Kallas (Saare RK) ja Olli Royal Birgit Adleri (Valgeranna RKS) ja Domingo ees. Kolmanda tulemuse said kirja Maarja Martinson (Tondi RKS) ja Armissin.

Pühapäeval alustati võistluspäeva harrastajate 100 cm sõiduga, kus esimese koha sõitsid välja Hanna Brigitta Heinlaid (Märjamaa SK) ja Landora. Kahefaasilises 100 cm avatud arvestuse sõidus olid stardis olnud 55 paari seast parimad Grete Laasnurm (RSK KRT) ja Thunderbird.

115 cm parkuuri oli rajameister üles seadnud kaheks arvestusesks – avatud ja amatööride sõiduks. Amatööride arvestuses oli võistlustules kakskümmend kuus paari, eksimusteta lõpetas neist kaheksa. Võidu väärilise esituse tegid Hanna-Liis Joala (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z. Avatud arvestuses tehti nelikümmend kuus starti, konkurentidele tegid silmad ette Margit Mägi (RK Ruila Tall) ja Flores Lavell.

Eelviimase parkuuriga hüpati puhtusele-kiirusele 125/130 cm handicap. Viiekümne ühe osaleja seast lõpetas puhaste paberitega koguni kakskümmend. Kiire ajaga viisid võidu koju Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Brennet, teisel positsioonil lõpetas Paul Argus (Tondi RSK) ratsuga Essential De Muze K.S.H., kolmandale kohale platseerusid Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja B C Qastania.

Võistlusele pandi punkt 140 cm rajaga, parimad selgitati ümberhüpetel. Stardis oli 22 paari, põhiparkuuri läbis vigadeta kaheksa hobust, kusjuures kõik ratsud olid juhitud meeste poolt. Ümberhüpetel oli eksimusteta sõite 4 – kiire ajaga noppisid võidu Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee, teise ratsu Freedomiga oli Argus neljas. Teise koha väärilise esituse tegid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Ventisette, kolmandale kohale sõitsid end Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja B Captain Norman.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/41413