Takistussõitjad Riia MK etapil auhinnalistel kohtadel

Urmas Raag ja Mascalino. Foto: Mari Ann Selge

Täna algas Riias MK etapp, kus on stardis paljud Eesti takistussõitjad. Siiani on võistlus olnud meie sportlaste jaoks edukas. 

Esimesel päeval peeti neli parkuuri kõrgustel 120 – 140 cm ning eestlased saavutasid häid kohti kõikides sõitudes. Päeva avasõidus, kaheosalises parkuuris takistustega 120 cm, oli kolmandal kohal Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei, üheksandal Anette Leppik ja Samurai’s Miracle ja kaheteistkümnendal auhinnalisel kohal Stella-Ingrid Liinamäe Calimero von Cimelyl.

Berit Lehtsaar ja So Easy. Foto: Mari Ann Selge

Teine parkuur peeti samadel kõrgustel, kuid mõeldud oli see noortele ehk kuue- ja seitsmeaastastele hobustele. Selles sõidus olid kolmandad Tiit Kivisild ja Haloubet, üheksandad Hanno Ellermann ja Graffiti, kümnendad Berit Lehtsaar ja So Easy ning üheteistkümnendal ja kaheteistkümnendal auhinnalisel kohal oli Urmas Raag vastavalt hobustega Van Damme ja Mascalino.

Noorte hobuste sõidule järgnenud 130 cm kõrguste tõketega parkuuri lõpetas kõrgel teisel kohal Anette Leppik hobusel Samurai’s Miracle. Talle järgnesid kolmandal kohal Berit Lehtsaar ja Solei Solei ning neljandal kohal Paul-Richard Argus ja Renessin. Samas sõidus olid Maarja Martinson ja Donna seitsmendal, Margareth Eikner ja I Love You Ter Putte üheksandal ning Hanno Ellermann ja Dixon üheteistkümnendal kohal.

Päeva lõpus toimus 140 cm parkuur, kus meie omad olid taaskord headel kohtadel. Kolmandale kohale platseerusid Ellermann ja Dixon, kaheksandaks Heiki Vatsel ja Ilayza ning üheteistkümndendaks Kullo Kender ja Artas.