Takistussõitjad taas Poolas edukad

Tiit Kivisild ja Don Kide. Foto: chmielewskafoto.pl

Kui eelmisel nädalavahetusel võistlesid takistussõitjad Poolas Krakowis, siis sel nädalal on sama seltskond võistlemas Varssavis. Taas kord on sportlased olnud vägagi edukad kogudes enda arvele praeguseks hetkeks, mil pidamata vaid GP kõrgusel 155 cm, 14 auhinnalist kohta.

Võistlust alustati juba neljapäeval kõrgusel 125 cm. Selles parkuuris platseerus poolakate vahel üheksandaks Rein Pill 7-aastasel märal Happygirl G, olles üks 26 võistluspaarist, kes parkuuri vigadeta läbis. Teise auhinnalise koha esimesel võistluspäeval noppis Hanno Ellermann hobusega Freedom, tulles 145 cm parkuuris üheteistkümnendaks.

Kõige paremad tulemused saavutati ilmselt reedel, mil 140 cm puhtus-kiirus parkuurist nopiti lausa kolm auhinnalist kohta. Neljandaks tuli Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman, üheksandaks Tiit Kivisild ja Don Kide ning kolmeteistkümnendaks Hanno Ellermann ja Jacoba Stud Fumosa. Kõik nimetatud võistluspaarid sõitsid parkuuri vigadeta.

Need aga polnud ainukesed kohad, mille eestlased välja teenisid. Samal päeval peeti ka ümberhüpetele sõit kõrgusel 150 cm ning seal olid meie omadest kõige edukamaks Reill Pill ruunal Alfons Ra, kellega saavutati puhaste sõitudega nii põhiparkuuris kui ka ümberhüpetel kõrge teine koht. Neile järgnesid neljandana Kullo Kender ja Artas, kes olid samuti üheks neljast võistluspaarist, kes nii põhiparkuuri kui ka ümberhüpped vigadeta läbis. Samas sõidus oli meie meestest esindatud ka Hanno Ellermann, kes tegi Freedomiga põhiparkuuris ühe eksimuse.

Kullo Kender peale autasustamist.

Laupäeva alustati pisut tagasihoidlikumate tulemustega. Kahefaasilises parkuuris kõrgusel 125 cm saavutasid Tiit Kivisild ja Haloubet 14.auhinnalise koha. Neile järgnes samuti puhaste sõitudega Rein Pill hobustel White Dream ja Happygirl G, noppides kohad 15 ja 16. Kokku võttis sellest sõidust osa 88 võistluspaari.

Kõrgetel kohtadel oldi taas 140 cm ümberhüpetele peetud sõidus. Sealt võttis Tiit Kivisild Don Kidega neljanda ning Kullo Kender Strigaga seitsmenda auhinnalise koha. Kullo ja Striga olid ümberhüpetel küll ajaliselt Tiidust pisut kiiremad, kuid üks viga andis neile just sellise koha.

Üks auhinnaline koht tuli meile ka täna hommikul peetud kahefaasilisest 130 cm parkuurist, mille Kullo Kender hobusel Charlotte Dundas vigadeta sõitis ning üheksandaks platseerus.

Palju õnne meie meestele ja nende tublidele hobustele ning pöidlad pihku suureks sõiduks!

GP-s on meie omad stardijärjekorras järgnevalt:

2. Kullo Kender ja Artas

10. Hanno Ellermann ja Freedom

19. Rein Pill ja Alfons Ra

Stardis on 28 võistluspaari.