Takistussõitjad tegid Perilas eriolukorra järel esimesed stardid (video)

Rein Pill ja Sloopy Z Perilas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

30. mail toimus Perila ratsakeskuses esimene ametlik ratsavõistlus peale COVID-19-st tingitud eriolukorda. Võisteldi takistussõidus ja parkuurid olid kõrgustel 85-135 cm.

Kokku tuli Perilasse 100 sportlast ligikaudu 150 hobusel. Tuntumatest nimedest olid kohal Paul Argus, kes oli ise ka korraldaja rollis, Hanno Ellermann, Rein Pill, Kullo Kender, Tiit Kivisild jt.

Kuigi erinevaid treeningvõistlusi tehti maikuus juba mitmeid, siis ratsaliidu kalenderplaanis oli tegemist esimese ametliku võistlusega. Korraldajate jaoks oli võistluse ettevalmistamine paras väljakutse, millest kõige suurem oli inimeste arvu lubatu piires hoidmine. Võistluse direktori Maarja Martinsoni sõnul oli sportlaste tung võistlusele suur ja kõiki soovijaid ei saadudki vastu võtta. Nii oli seatud iga parkuuri piiriks 50 võistlejat ja kohad täitusid tundidega. Võistluse vahele pidi inimeste arvust tingituna tegema ka lisapause, et juba parkuuri hüpanud sportlased saaksid vahepeal ära minna, nii venis ka võistluspäev veidi pikemaks. Tavapärast autasustamist parkuuri lõppedes samuti ei olnud.

Sportlased ütlesid, et tunne on, nagu oleks tegemist esimese kevadise välisvõistlusega, kuigi juuni juba peaaegu käes. Nii mitmedki olid rõõmsad, et saab lõpuks põhjust kodutallist välja tulla ja tavarutiini juurde tagasi pöörduda. Enamus sõnas, et eesmärgiks oli pigem katsetada hobuste vormi ja anda noortele hobustele võistluskogemist, kui teha tulemust. Ratsanikud avaldasid ka lootust, et kalendrisse lisatakse nüüd piisavalt võistlusi, et hooaeg saaks normaalselt jätkuda.

Päeva kõrgema parkuuri (130/135 cm) võitis Rein Pill hobusel Sloopy Z.

Meie tippratsutajad keskendusid enda sõnul võistlusvabal perioodil eelkõige noortele hobustele ja nii mõnelgi olid põhihobused kergema treeningu peal. Paul Arguse sõnul oli tal raske end treeningutele motiveerida, sest suur motivaator – võistlused – olid puudu. Hanno Ellermann lisas, et see oli hea aeg tegeleda detailidega, millega kiirel võistlusperioodil aega tegeleda pole.

Pikemalt saab intervjuusid Maarja Martinsoni, Paul Arguse ja Hanno Ellermanniga vaadata videost.