Takistussõitjad tublid ka Lätis

Hedi Voor-Voort ja poni Donna.

Eelmise nädala laupäeval ja pühapäeval ehk 15. ja 16. septembril võistles osa meie takistussõitjaid ka Lätis Incukalnsis, kust naasti väga heade tulemustega.

Võisteldi nii avatud ja noorhobuste klassides kui ka poni- ja kuni 16 aastaste ratsanike arvestustes. Kõige paremini läks pühapäeval, mil võideti kuuest parkuurist neli.

Alustame siiski algusest. Esimene tubli tulemus tuli laupäevasest teisest parkuurist, kus üles pandud 70 cm kõrgune rada. Selles sõidus oli meie omadest tublim Hedi Voor-Voort ponil Donna lõpetades kuuendana. Sama võistluspaar avas ka eestlaste võidulaine olles 80 cm parkuuris teise koha omanikust täpselt kaks sekundit kiirem.

Lätis võistles siiani ka mujal väga edukalt esinenud Kippen Närep ponil Rosehill Fascination, kellega nad laupäevases 110 cm parkuuris platseerusid vigadeta sõiduga kolmandaks. Esimese võistluspäeva lõpetas parkuur kõrgusel 120 cm, mille Janely Saar ja Ilsonne v Bareelhof lõpetasid kaheksandana.

Janely Saar ja Ilsonne.

Pühapäeval tulid esimesed auhinnalised kohad parkuuris kõrgusel 110 cm, kus 16-aastaste ratsanike arvestuses saavutasid Saskia Maripuu ja Deal or No Deal kolmanda ning Kippen Närep ja Rosehill üheksanda koha. Sama sõidu 5-aastaste hobuste klassist tuli meie jaoks päeva esimene võit ning selle tulemuse sõitsid välja Teet Juul ja Eesti sporthobune Henriette. Ivo Ots ja Candour Esqui saavutasid viienda koha.

Avatud klassi arvestuses kõrgusel 110 com tuli neljandaks Taisi Viire hobusel Baleriin.

Päev jätkus ümberhüpetele peetud sõiduga, kus takistuste kõrgused 125 cm. Selles sõidus võttis Eesti kaksikvõidu: esimeseks sõitis end Janely Saar hobusel Ilsonne v Bareelhof, kes edastas teise koha saavutanud Annika Veerpalut hobusel Quentina peaaegu nelja sekundiga. Selles sõidus tuli seitsmendaks Taisi Viire Baleriinil.

Annika Veerpalu ja Quentina.

Veerpalu ja Quentina ei lasknud end aga teisest kohast heidutada, parandasid järgmises parkuuris oma tulemust ning võitsid 135 cm parkuuri olles ainukene võistluspaar, kes suutis ümberhüpped vigadeta läbida. Kokku pääses ümber hüppama 17 paarist kolm.

Annika Veerpalu autasusid vastu võtmas.

Teise võistluspäeva lõpetas 60 cm parkuur, kust eestlastele taas võit. Seekord võtsid kõige kirkama roseti endale jällegi Hedi Voor-Voort ratsul Donna.