Takistussõitjad võistlesid laupäeval Säreveres ja Sammulis

Laupäevasel päeval peeti Eestis kaks takistussõiduvõistlust, kus Viljanidmaal Sammulis sai alguse Viljandimaa Karikasari, Säreveres toimus seevastu tori, trakeeni ja eesti hobuse sarja avaetapp ning Järvamaa kutsehariduskeskuse karikas.

Sammuli võistluse põhisõit peeti kõrgusel 125 cm ja ümberhüpetele. Kolm paari läbis parkuuri vigadeta, neist omakorda parima tulemuse ümberhüpetel saavutasid Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ning Peron. Teisel kohal lõpetasid Marek Lootus (ESHKS) ja C-Ebussion, kolmandal Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild. Kõrgusel 115 cm moodustasid esikolmiku parimatena Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa) ja One Man Show, kes võitsid ka kõrgusel 105 cm, teisena Helene Marie Rägo (Liivimaa) ja Verso de Lee ning kolmandatena Teet Juul (Viljandimaa) ja Little John. 105 cm järgnesid Amielile Getter Hark (Viljandimaa) ja Arezzo ning Marin Varblane (Pärnumaa) ja Picasa. Kõik Sammuli tulemused on leitavad aadresil https://ratsanet.ee/events/55?locale=et

Särevere võistlus peeti veidike madalamatel kõrgustel. Suurimas sõidus, kus takistuste kõrguseks oli 110 cm, tegid parima tulemuse Rain Koch (Tondi) ja Listra, kes edestasid Camille Mahonit (Tallinna Ratsaspordikool) ja Orlymejat ning Doris Akkerit (Kurtna) ja Jumanjit. Kõrgusel 100 cm võitsid Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Solei Solei, jättes teiseks Mahoni ja Orlymeja, kolmandaks Johanna Brigitte Verro (Vändra) ja hobuse Golden Power. 90 cm ja 85 cm kõrgused parkuurid võitis Taisi Viire (Vändra) vastavalt hobustega Hidalgo ja Sandy. 80 cm eesti hobuste arvestuse Kristiin Jaanimets (Tallinna Ratsaspordikool) ja Väntvigur, sama kõrguse 4.-5.a. hobuste arvestuses Birgit Säinas (Vändra) hobusel Ets. Kõik Särevere eilsed tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/75?locale=et . Täna võistlevad Säreveres koolisõitjad.