Takistussõitjad võistlesid Tartumaal Pärna talus ja Saaremaal Kõruse külas

Möödunud nädalavahetusel võistlesid takistussõitjad lisaks juba kajastatud Veskimetsa ratsabaasile veel Tartumaal Pärna talus ja Saaremaal Kõrguse külas, kus sai alguse Lääne regiooni avatud karikasari.

Pärna talu parkuuride kõrgused algasid 90 cm ja küündisid kuni 130 cm-ni. Kõrgeimas sõidus oli osalejaid vaid neli, kahevoorulise parkuuri võitsid Vanessa Mälberg (Viljandimaa) ja Peperoni. Kõrgusel 120 cm oli osalejaid pisut rohkem, seal jõudisid esikolmikusse võitjana Anetta Vanessa Järg (Pärna) ja Luxus, teisena Gea Kiudorf (Pärna) ja Pirella, kolmandana Anni Maisla (Viljandimaa) ja Orpheus.

110 cm kõrgusel peeti eraldi arvestust harrastajatele ning avatud klassile, kusjuures harrastajad sõitsid siiski 5 cm madalamal. Parimaks harrastajaks krooniti selles sõidus Liis Maisla (Viljandimaa) hobusel Eeden. Avatud klassis saavutas kaksikvõidu Teet Juul (Viljandimaa), vastavalt hobustega Sunshine ja Little John. Kolmas oli selles arvestuses Gea Kiudorf hobusega Lanetta. 90 cm harrastajate parim oli Margit Rändur (Liivimaa) hobusega Senjoriita, avatud klassis Kärol Valvik (Nõo) hobusega Rose. Pärna talu võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/69?locale=et

Saaremaal Kõruse külas said alguse Lääne regiooni avatud karikavõistlused takistussõidus, mis on edasiarendus mitmeid aastaid toimunud Saarte karikasarjast. Tänavusel hooajal on saartele lisandunud Läänemaa, mille etapp peetakse juulikuus Uuemõisa tallis. Avaetapi põhisõiduks oli kahefaasiline parkuur kõrgusel 105 cm, mille võitis Martina Rihkrand (Saaremaa) hobusel Land-Boy. Teisel kohal lõpetasid Maris Suuster (Tondi) ja Rilana, kolmandal Ave Kokla (Hiiumaa) ja Colani H. Viimased võitsid omakorda keskmise arvestuse 90 cm kõrguse parkuuri, jättes teiseks Suusteri Landoletil, kolmandaks Kristel Käski (Saaremaa) Wiktoorial.

Madalama taseme kõrguseks Lääne regiooni sarjas on 70 – 80 cm, avaetapil võisteldi kõrgusel 70 cm. Esikolmikusse jõudsid Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) ja Aroomi, Teele Talts (Hiiumaa) ja Gremi ning Hanna Treikelder (Tondi) ja Linza. Kõik Kõruse võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/186?locale=et