Takistussõitjate esimene võistlus välismaal lõppes väga heade tulemustega

Hedi Voor-Voort Foto: Oliver Voor-Voort

Kui tavaliselt on selleks ajaks, mil vaikselt hakkab kätte jõudma jaanipäev, saanud takistussõitjad võistelda juba väga mitmetel rahvusvahelistel võistlustel nii Eestis kui ka välismaal, siis tänavuse kevade valguses seda kahjuks teha ei saanud. Tore on aga see, et eelmisel nädalavahetusel, 5.-7. juunini tegid takistussõitjad selle aasta esimese välismaise võistluse Leedus Audruvis Outdoor Champions Tour’i nimelisel võistlusel, kuhu meie omi oli kogunenud päris mitmeid. 

REEDE

Esimesel võistluspäeval olid parkuuride kõrgused alates 60 cm kuni 130 cm. Esimese parkuuri kõrgusel 60 cm võitis meie sportlane Lenna Loore Sillandi ponil Little Puma. Teisest parkuurist kõrgusel 80 cm võtsid meie sportlased lausa kaksikvõidu. Sõidu võitis Hedi Voor-Voort hobusel Golden Star ning tema järel oli teisel kohal Birgit Adler hobusel Dancing Ledi. Parkuuris kõrgusel 100 cm jäeti võit leedulannale, kuid teisele kohale tulid taas Hedi Voor-Voort ja Golden Star ning kolmandale platseerus Kristiin Sõõrumaa hobusel Orhidee. Sellel päeval oli 130 cm parkuuris meie omadest parim Susan Kaleta, kes lõpetas sõidu hobusel Hudson Hornet 7. kohal.

Hedi Voor-Voort.
Foto: Oliver Voor-Voort.

LAUPÄEV

Teisel võistluspäeval olid kõrgused 60 – 135 cm. Esimeses parkuuris kõrgusel 60 cm tuli nii teisele kui ka neljandale kohale meie sportlane Lenna Loore Sillandi vastavalt ponidega Little Puma ja Mändy. 80 cm parkuuris kuulusid meie sportlastele kohad 2-5: teiseks tulid Hedi Voor-Voort ja Golden Star, kolmandaks Birgit Adler ja Dancing Ladi, neljandaks ja viiendaks Lenna Loore Sillandi ponidega Mändy ja Little Puma.

Birgit Adler
Foto: Audruvis Sport Horses

Parkuurist 100 cm võttis võidu Birgit Adler hobusel Dancing Ladi. See on väga tubli tulemus eriti seetõttu, et võistlejaid oli selles sõidus pea 70. Võidud tulid meile sellel päeval ka Tabel A parkuuridest kõrgustel 120 ja 130 cm, mille mõlemad võitis Janely Saar hobusel Ilsonne v Bareelhof. Parkuuris 130 cm tuli teisele kohale Susan Kaleta hobusel Hudson Hornet.

Janely Saar.
Foto: Audruvis Sport Horses

PÜHAPÄEV

Viimasel võistluspäeval hüpati kõrgustel 60 cm kuni 140 cm. Esimeses parkuuris tuli teisele ja neljandale kohale Lenna Loore Sillandi vastavalt ponidega Little Puma ja Mändy.

Lenna Loore Sillandi ja Little Puma
Foto: Audruvis Sport Horses

Hedi Voor-Voort oli hobusel Golden Star ka viimasel päeval nii 80 cm kui ka 100 cm kõrgustes parkuurides püüdmatu, võites mõlemad sõidud.

Hedi Voor-Voort
Pilt: Audruvis Sport Horses

Parkuuris kõrgusel 110 cm olid meie omadest parimad Janely Saar ja Lara, kes lõpetasid sõidu auhinnalisel viiendal koha. 120 cm kõrgusest parkuurist tuli meile aga taas võit, kui kõige kiiremad olid Janely Saar ja Ilsonne. Selle parkuuri lõpetas kolmandal kohal äsja koostööd alustanud paar – Johanna Krippel ja Happygirl G. Päeva viimases parkuuris, milleks oli sõit kõrgusel 140 cm, oli meie omadest parim Gunnar Klettenberg hobusel B. Captain Norman, lõpetades kuuendal kohal.

Meie tublid võistlejad oma auhindadega.
Vasakult: Birgit Adler Hedi Voor-Voort ja Janely Saar.