Takistussõitjate Final Four`i pääsesid Dubbeldam, Bengtsson, Madden ja Delaveau

Takistussõitjad läbisid täna Caen`i D`Ornano staadionil kolmanda osavõistluse, mille tulemuste lisandumisel eelnevatele selgitavad homme maailmameistri Jeroen Dubbeldam, Beezie Madden, Patrice Delaveau ja Rolf-Göran Bengtsson.

Kolmas osavõistlus peeti kahevoorulisena puhtusele, kusjuures mõlemad voorud erinesid üksteisest. Esimeses voorus oli 12 takistust, millest üks kolmene ja üks kahene süsteem. Takistus number kuus kujutas endast nelja meetri laiust veekraavi, kusjuures sellele järgnes kitsa vahega okser mõõtmetega 155 cm kõrgust ning 180 cm laiust. Sarnaste mõõtmetega oli ka viimaseks takistuseks olnud okser. Viimasele takistusele tuldi 160 cm kõrguselt lattaialt, sealjuures oli vaja otsustada, kas võtta kaheksa lühikest või seitse pikka fuleed. Rada vastas kindlasti sportlaste koosseisule, osalesid 29 tänavuse MM-i edukamat kahe osavõistluse kokkuvõttes.

Bengtsson tõuseb liidriks

Meile lähimad sportlased , kellele kaasa elada, olid kujunenud olukorras taanlased ja rootslased, keda mõlemaid oli parimate hulka pääsenud kaks – taanlastest Andreas Schou hobusega Lenardo der Kleine ja Sören Pedersen hobusega Tailormade Esperanza de Rebel, rootslastest Alexander Zettermann ja Cafino ning Rolf-Göran Bengtsson ja Casall Ask. Asja tegi loomulikult põnevamaks asjaolu, et skandinaavlased olid teisel ja kolmandal positsioonil, vastavalt Bengtsson ja Pedersen.

Bengtsson ja Casall Ask

Põnevamad hetked jõudsid kätte siis, kui starti asusid nelja parema hulka pretendeerijad. Kaheksandalt positsioonilt startis 4.70 karistuspunktiga tänavune MK-võitja sakslane Daniel Deusser oma Cornet d`Amouril ja tegi nulli. Saksa lipud lehvisid ja sakslased rõkkasid, Deusser jätkas ainukese sakslasena kõrges mängus.

Mõne minuti pärast tabas aga kohalikku publikut šokk, kui nende staar ja lootus Penelope Leprevost kukkus veetakistusel ning langes igasugusest konkurentsist välja. Kadusid ka belglaste lootused, kui 4.16 punkti pealt startinud Gregory Wathelet ja Conrad de Hus võtsid maha kolmanda takistuse (lattaed kõrgusel 162 cm) ning said lisaks tõrke kolmese süsteemi C elemendil. Belgia paar lõpetas avavooru 15 karistuspunktiga. Legendaarne brasiillane Rodrigo Pessoa ja Status hüppasid vette ning said ühe punkti aja eest, mis kahandas oluliselt nendegi võimalusi nelja parema hulka jõudmisel.

Prantslaste ainukene järele jäänud lootus oli Patrice Delaveau, kes Orient Expressiga tegi oma sõidu küll raskeks, kui võttis pärast vett hobuse niivõrd tagasi, et pidi 155*180 cm okseri ületama sisuliselt kohapealt hüpates, kuid hobune tuli raskest olukorrast välja ning tribüünide rõkkamisel lõpetas Delaveau nulliga. Esmakordselt nii kõrgele positsioonile jõudnud taanlase Pederseni närvid aga ei pidanud vastu või oli seni vaid puhtaid ringe tunnistanud hobune väsinud, kuid Pedersen kogus 12 karistuspunkti ja langes tippkonkurentsist.

Tulla jäi veel kahel liidril, kellest Bengtsson näitas oma kogenud 15aastasel Casall Askil meisterklassi ja läbis raja vigadeta, Beezie Madden ja Cortes seevastu eksisid kitsal meetri laiusel, kuid samas 155 cm kõrgel, okseril ja lõpetasid neljaga.

Beezie Madden ja Cortes C

Enne otsustavat vooru asus juhtima Bengtsson, kellel punkte 0.34. Teisena järgnes rootslasele Delaveau 4.04, kolmandana Madden 4.16 ning neljandana Deusser 4.70 karistuspunktiga. Bengtsson saavutas enne teist vooru küll 4 karistuspunktise varu, kuid väga lähedal nelja hulka pääsule jõudsid ka viies, tõeline suuvõistluste mees ja siin juba võistkondliku kulla võitnud Sidney olümpiavõitja Jeroen Dubbeldam Hollandist, kellel punkte 6.25. Järgnesid kuuendana McLain Ward Ühendriikidest 6.58 ja Katari Sheik Ali bin Khali Al Thani 6.89 punktiga.

Dubbeldam on suurvõistluste mees

Teises voorus oli takistusi vähem, nimelt kümme. Nende hulgas üks süsteem, Rolexi kolmene. Kõrguse poolest on 160 cm peal vaid kaks latteaeda, kuid kõik vahed on seotud, mis teeb loomulikult raja MM-i ühe otsustavaima vooru tarbeks piisavalt keeruliseks. Esimese nulli teeb teises voorus kaheksandana startinud Maroko takistussõitja Abdelkebir Ouaddar, kellele kohalik publik elab kaasa sama energiliselt kui enda omadele. Eks Maroko puhul ole tegemist kunagise Prantsuse asumaaga, kus tänapäevalgi üheks riigikeeleks prantsuse keel. See teebki need riigid lähedasemaks. Huvitava faktina toome ära selle, et Ouaddari prantsuse täkk Quickly de Kreisker kuulub Maroko Kuningas Mohammed Neljandale.

Maroko Abdelkebir Ouaddar ja Quickly de Kreisker on mitmel pool publiku lemmikud olnud, nii ka siin.

Esimesena olulisematest startijatest teeb nulli avapäeva võitnud 19aastane iirlane Bertram Allen oma Molley Malonega ning lõpetab 9 karistuspunkti juures, mis annab noorele iirlasele lõpuks igati korraliku seitsmenda koha. Tippkonkurentsis olnud Sheik Al Thani võtab maha kaks takistust ja langeb, nulli teeb õnnega seitsmendal takistusel McLain Ward, kuid jääb lõpuks esimesena esinelikust välja.

Hollandi koondisega lähemalt kokkupuutunud inimesed teavad rääkida, et Jeroen Dubbeldam on raudsete närvidega, tõeline suurvõistluste mees. On ta juba kolmekordne maailmameister ja individiuaalne olümpiavõitja, kuid vahepealsetel perioodidel võidab suuri Grand Prix sõite harva. Samas, kui on koondise kokkupanek, lisatakse Dubbeldam pea alati nimekirja. Kõike seda tõestas ta täna jällegi. Hommikul ei julgenud Hobumaailma toimetus teda favoriitide hulka lugeda, sest Dubbeldam asus vaid 12. positsioonil, kuid mees tuli kaks vooru nulliga ja kui sakslane Deusser võttis ühe takistuse maha, oli kindlalt nelja hulgas.

Jeroen Dubbeldam ja Zenith SFN nelja parema hulgas.

Madden ja Cortes C ei eksi takistustel, prantslaste rõõmuhõisete saatel lõpetab vigadeta ka Delaveau. Mõlemad on sellega finaali pääsenud. Viimasena kutsutakse areenile diktorite poolt küll meistriks, küll professoriks kutsutud rootslane Rolf-Göran Bengtsson, kellel on varu ühe maha-ajamise jagu. Kuulsal rootslasel, kes muide kahel aastal valitud Rootsi aasta parimaks sportlaseks (mitte ratsa-, vaid lihtsalt kõiki võimalikke alasid hõlmavaks sportlaseks!), tulebki maha neljas takistus ja staadion jääb haudvaikseks. Professor suudab Casalli siiski järgnevate vigadeta lõpuni juhtida, kusjuures normiajast sõidetakse kiiremini vaid 0.26 sekundit. Finaalikoht rootslasel siiski käes.

Homne finaal tõotab tulla huvitav

Homme saame olla tunnistajaks ainult Maailma Ratsaspordi Mängudele omasele medalistide selgitamise formaadile. Kõik neli – Dubbeldam, Bengtsson, Madden ja Delaveau – sõidavad homse parkuuri läbi enda ja kõikide teiste hobustega. Hobustest on homme võistlustules Bubbeldami 10aastane KWPN ruun Zenith SFN, Bengtssoni 15aastane holsteini täkk Casall Ask, Maddeni 11aastane belgia soojavereline ruun Cortes C ning Delaveau 11aastane prantsuse täkk Orient Express HDC.

Homne võistlus algab Eesti aja järgi kell 16.00, seega võitjatest saate infot õhtutundidel.