Takistussõitjate võistlushooaeg jätkus Ihastes ja Saaremaal

Ihaste Suvekarika põhisõidu võitjad. © Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

19.juunil toimusid Suvekarikad nii Ihastes kui ka Saaremaal. Ihastes hüpati kuues parkuuris, kus põhisõidu takitused küündisid kuni 130 cm-ni. Saaremaal võeti mõõtu neljas sõidus ja kõrgeim rada oli 110 cm.

Ihaste Suvekarika raames viidi läbi ka Tartumaa Meistrid karikasarja III etapp – punkte koguti jällegi kolmes arvestuses – tutvumisklass, harrastajad ja avatud. 

Võistluspäeva alustati 70 cm sõiduga, kus koguti TM tutvusmisklassi punkte. Neljakümne seitsme osalejaga sõidus olid parimad Marilen Anijärv (Tartu Kalevi RK) ja Voodoo Chile. Peale kolme etappi hoiab karikasarja arvestuses liidiripositisiooni Eliise Kaseväli 37 punktiga.

Kärolin Roosioks ja Rimfrost noppisid kiire sõiduga 80 cm puhtus-kiirus parkuuris võidu. 90 cm rajal võisteldi samuti puhtusele-kiirusele ja koguti TM harrastajate arvestuse punkte. Kolmekümne nelja osaleja seast said parima tulemuse kirja Kelli Saar (Pärna RSK) ja Lucillus. Karikasarja arvestuses jagavad esimest kohta Anna Talas ja Grete Utso 32 puntkiga.

Handicap 100/110 cm rajal koguti ka TM avatud arvestuse punkte. Sõidu võidu noppisid Grete-Liis Koster (Pärna RSK) ja Turbo. Karikasarjas on hetkel liider Helena Lill 45 punktiga. 115 cm puhtus-kiirus rajal oli end proovile panemas 18 paari – ainsana lõpetasid vigadeta sõiduga sõidu võitnud Kätlin Punnek (Nõo RK) ja Lexus. Teisel positsioonil lõpetasid 1 kp-ga Laurel Kask (Tondi RSK) ja Beirut, kolmandale kohale platseerusid ühe veaga Liisi Põldots (Tartumaa RSK) ja Goingon Van De Rikse.

Ihaste Suvekarika põhisõiduks oli 120/130 cm handicap rada, kus osales 9 paari. Ka selles sõidus lõpetas vigadeta vaid 1 paar – võidu noppisid Helena Kirsch (Viru Ratsu) ja Painted Lady, teise tulemuse sõitsid eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Liisi Põldots (Tartumaa RSK) ja Goingon Van De Rikse. Kolmanda tulemuse väärilise esituse tegid Inge Ausna (Liivimaa RK) ja Hardento-W.

Kõik Ihaste Suvekarika tulemused leiab siit. Karikasarja punktiseisu leiab siit.

Saaremaa Suvekarikas sai I etapiga alguse Kõljalas.

Päeva esimese alana viidi läbi 75 cm puhtus-kiirus parkuur. Kolmekümne kolme osalejaga sõidus olid parimad Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Mon Ter. Kakskümmend sportlast võtsid mõõtu 90 cm rajal, kus vigadeta sooritusi oli kuus. Parima tulemuse sõitsid välja Lill Kagadze (MTÜ Hiiumaa RSK) ja Royal Harri.

Võistluse eelviimane parkuur kõrgusel 100 cm toimus ümberhüpetele, kuhu pääses neli paari. Ümberhüpetel näitasid eksmusteta sõite neist kaks – kiirema ajaga noppisid võidu eelmises parkuuris teisel kohal lõpetanud Riho Viik (Vändra RSK) ja Harmony, teise tulemuse said kirja Heleriin Lopp (Saaremaa RSK) ja Ruvina VD Weretherbach Z. Kolmandat kohta jäid jagama Therese Käen (Saaremaa RSK) ja Odette ning Mykhailo Chervoniuk (Team Seeder Horses) hobusega Concerto Von Seeder.

Põhisõiduna oli rajameister üles seadnud 110 cm parkuuri, kus parimad selgusid ümberhüpetel. Kuna põhiparkuuris oli puhtaid sooritusi vaid üks, jäid sel korral ümberhüpped siiski olemata ja võitja oli selgunud – Klarissa Linnam ratsuga Oberon. Teise tulemuse sõitsid Eeva Helga Kupits (Saaremaa RSK) ja Packeta, kolmandad olid eelmise sõidu teise koha omanikud Heleriin Lopp (Saaremaa RSK) ja Ruvina VD Weretherbach Z.

Kõik Saaremaa Suvekarika I etapi tulemused leiab siit.