Täkkude päev Niitväljal

Niitväljale oli 27. märtsil Täkkude Päevale toodud neli hobust võõrratsaniku testile (vt. protokolli), kaks hobust noorhobuste ülevaatusele vabahüpetega (vt. protokolli) ja üks täkk, teenekas Verso de Paulstra huvilistele demonstreerimiseks.

 

 Loomulikult oli huvi suurim sadulas esitamise vastu ja Ivo Ots ning Urmas Raag esitasid kõiki hobuseid suurepäraselt. Wodani hüppevõimet oleme juba võistlustel näinud, Bison oli suur üllatus ja Aknathon teatud pettumus. Aga lugege parem protokolle, mis on leitavad ESHKS kodulehel.

Aretuskomisjonil seisab ees tulemuste arutelu ja tunnustamisotsuste tegemine. Täielik üksmeel valitses päeva lõpul WODAN M tunnustamise suhtes, ka BISON ei tekitanud erilisi vaidlusi. Teiste osas avaldati kahtlust seoses lahkarvamustega hinnetes või mitte õigeaegse esitamisega (4-a. BON REVEL oleks pidanud esinema sadulas, YUKON XX on juba 8-aastane, AKNATHONI esinemine hüpetel oli kaheldava väärtusega jms.). Igal juhul tuleks kasvatajatel meelde jätta täkud, keda julgetakse välja tuua, ja mitte kasutada selliseid, kes ei ole tunnustust saanud või pikendanud ja isegi ei ürita seda teha.

VERSO DE PAULSTRA esines üle hulga aja rahva ees suure rõõmuga ja liikus 23 aastasena pareminigi, kui kunagi esimesel esitamisel. Tal on 52 järglast, neis 34 mära, ja 19 järglast on saanud ülevaatustel keskmise hinde 7,5 p. või rohkem. Märade isana on tal tähtis koht meie sporthobuste genofondi parandajana. Ei maksa ka unustada, et äsja sai Verso poeg VIPER auhinnalise 8. koha Tallinn International Horse Show noorhobuste finaalis.