Tallinn International Horse Show 2013 on alanud

Täna hommikul sai Saku Suurhallis rahvusliku noorhobuste sõiduga alguse tänavune Tallinn International Horse Show. Uudise kirjutamise ajaks oleme kuulunud Eesti ja ka Poola hümni.

Meie kodulehekülje hetke aktiivses intervjuus räägime Poola esinumbri Jaroslaw Skrzyczynskiga.Juba avapäeval näitas sama poolakas oma tugevust, kui võitis kuue- ja seitsmeaastatse hobuste sõidu kuueaastasel Casanoval. Teise koha võttis selles sõidus leedukate liider Andrius Petrovas hobusel Rolex, kolmanda koha tõi Eestisse Kullo Kender hobusega Cavalli. Auhinnatseremooniale pääsesid viiendana eestlastest veel Katrin Pill ja Carlotta.

Jaroslaw Skrzyczynski. Foto: Külli Tedre

Noorte ratsanike sõit oli eestlastele veelgi edukam. Esikuuikusse sõitis end neli meie noorratsanikku. Parima tulemuse tegid Linda Randpere ja veel hiljuti Rein Pilli partneriks olnud Konstantinos KS. Teisele kohale sõitsid end Elis Nõgel ja Arsitokraat, kolmandale Eleri Kiveste ja Copherfild.

Linda Randpere ja Konstantinos KS. Foto: Külli Tedre

Hommikut alustati viie- ja kuueaastaste hobuste rahvusliku sõiduga stiilile. Stiilipunkte andsid Soome takistussõitja Mikael Forsten ja meie Urmas Raag. Parima hinde, 7.90, kogusid Tiit Kivisild ja Fred. 7.8 punkti vääriliseks hindasid kohtunikud Margit Mägi ja Careiro esitluse, kolmandat kohta jäid võrdse 7.40 punktiga jagama Margit Mägi ja Sandman ning Piret Ervald ja Ice de Wiqui.

Tiit Kivisild ja Fred. Foto: Külli Tedre

Võistluspäev Saku Suurhallis jätkub parkuuridega kõrgusel 130 cm ja 140 cm, õhtuses programmis teevad avastardi koolisõitjad. Lisaks leiab õhtupoole aset mitmekülgne showprogramm. Tulemused leiate aadressilthttp://online.equipe.com/sv/competitions/8079 .

Vaata ka ürituse kodulehteja Facebooki!