Tallinn International Horse Show 2016 Grand Prix võitja on Andis Varna hobusega KS Coradina

Tänavuse Tallinn International Horse Show Grand Prix ja ühtlasi meie liga MK-etapi võitis lätlane Andis Varna hobusega KS Coradina, eestlased paraku ümberhüpetele ei pääsenud, teist aastat järjest oli meie parim Kertu Klettenberg, saavutades hobusega Toscana kaheksanda auhinnalise koha.

Tänavune Tallinna MK-etapp ei toonud eestlastele oodatud õnne ja ümberhüpetele ei pääsenud meie sportlastest keegi. Kertu Klettenberg ja Toscana olid sellele ülilähedal, kui ajasid maha viimase 160cm kõrguse lattaia. Lohutuseks meie parimana kaheksas auhinnaline koht. Puhtalt suutsid aga põhiparkuuri läbida neli sportlast, kelle hulgas ka venelannast liiga liider Maria Bibikova. Ümberhüpped avas lätlane Andis Varna, kelle KS Coradina hüppas võimsalt ning liikus kiiresti. Esimene paar tegigi teistele ette tulemuse, mida ületada ei suudetud. Teisena lõpetas Leedu vanameister, tänavu Riia MK-etapi võitnud Zignamtas Šarka hobusega Aster, kolmas oli Bibikova hobusega Quasimodo. Ümberhüpetel osales veel neljanda koha pälvinud Peterburgis elav valgevenelane Vital Djundikov, seda hobusega Carimbo.

Kertu Klettenberg ja Toscana. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Andis Varna ja Ks Coradina. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Eestlastest jõudsid MK-punktidele ehk 16 parema hulka veel 11. Gunnar Klettenberg ja Quote ning 13. Rein Pill ja A Brok.

Põhisõidule eelnevalt peeti väikese ringi viimane sõit ja seda kõrgusel 135cm puhtusele ja kiirusele. Leedukad jätkasid oma laupäevast edu, kui võtsid kolmikvõidu. Matas Petraitis oli hobusega Dorena Z kiireim, samas sekundis lõpetasid ka teise koha saavutanud Aleksejus Timofejavas hobusega Italo Van`t Dauwhof ja kolmandaks positsioneerunud Andrius Petrovas hobusega Gigollo. Kui neljanda koha saavutas poolakas Dawid Kubiak hobusega Anastacia III, siis viies koht läks jällegi Leetu, vanameister Zigmantas Šarkele hobusega Egeja. Parima eestlasena pääses auhinnatseremooniale Rein Pill, kes saavutas hobusega Alfons Ra kuuenda koha.

Noorte hobuste ja noorte inimeste klassis said oma tänavuse HorseShow esimesed võidud Poola ja Läti. Noorhobuste klassis võitis poolakas Michal Kazmierczak 7aastasel ruunal Gerd KG, U25 vanuseklassis lätlanna Laura Penele hobusega Dundas V.D.M. Noortes hobustes võtsid kolm järgmist kohta Eesti sportlased, kui teine oli Hanno Ellermann hobusega Jacoba Stud Fumosa, kolmas Heiki Vatsel hobusega Falkenfee BN ning neljas Piret Ervald hobusega Joie de ma Vie. Ümberhüpetel osales ka kuuenda koha saanud Riina Seder hobusega Kleopatra. U25 klassis lõpetas Penele järel teisena Rain Koch hobusega Edie Amingo G. 135cm kõrguste takistustega U25 klassi rada osutus osalejatele sedavõrd raskeks, et teise ossa pääses lisaks nimetatutele veel vaid soomlane John Antell hobusega Denzel.

Hommikul peetud rahvusliku 125cm esikolmiku moodustasid Berit Lehtsaar ja Solei Solei, Anette Lepik ja Samurai`s Miracle ning Pille Elson ja Dixon.