Tallinn International Horse Show kaugeim osaleja saabub Saudi-Araabiast

Dina Ellermann ja Donna Anna TIHS-il. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Saku Suurhallis aastase vahe järel taas ratsaspordifestivali Tallinn International Horse Show. Sündmusest võtavad osa kaheksa riigi ratsanikud ligi 180 hobusel ning areenil saab teiste hulgas näha ka voltižeerimise ehk hobuse seljas võimlemise maailmameistrit.

Suurvõistlus algab reedel, 1.oktoobril ning kestab pühapäeva, 3. oktoobrini. Sündmuse tipphetkedeks on laupäeval, 2. oktoobril peetav koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava ning pühapäeval, 3. oktoobril peetav maailmakarika etapp takistussõidus. Samuti leiab programmist põnevust kruviva kuue takistusega sõidu, mis leiab aset laupäeva õhtul.

Sündmusel osalevad tippratsutajad üheksast riigist – Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Venemaalt, Rootsist, Rumeeniast ja Saudi-Araabiast. Kokku saab kolme päeva jooksul stardis näha ligi 180 hobust.

Voltižeerimine. Foto erakogust.

Traditsiooniliselt on takistus- ja koolisõiduvõistluste vahele pikitud erinevaid esinejaid. Tänavu rõõmustab publikut maailma tipptasemel voltižeerimise meeskond Brüsewitz Brüder Saksamaalt, kelle hulka kuulub ka käesoleval aastal maailmameistriks tituleeritud Saksamaa voltižeerimise meeskonda kuulunud Jannik Heiland. Samuti astub areenile takistussõidu hobuseid imiteeriv ja ülemaailmselt tuntud HorseMan Team Prantsusmaalt, kes ületavad parkuuri takistusi hobusteta.

Tallinn International Horse Show ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, elava muusika ning ehedad elamused hobumaailmast. Sündmuse korraldamisele aitavad kaasa pea 40 kohalikku ettevõtet ja organisatsiooni koos 200 vabatahtlikuga. Teostamist toetavad ka EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainformatsioon: 

Mailis Timmi, pressiesindaja

press@ratsaliit.ee

www.tallinnhorseshow.ee