Tallinn International Horse Show koolisõitu toetab Vian Group

Eesti Ratsaspordi Liit teatab, et märtsi algul sõlmisid Tallinn International Horse Show direktor Siim Nõmmoja ja koolisõidu elitaarset sarja World Dressage Mastersit (WDM) esindav Vian Groupi peadirektor Mykhailo Parkhomchuk koostöölepingu, mille raames toetab WDM oktoobris Tallinnas toimuva koolisõidu MK etapi läbiviimist.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja sõnul on Vian Group näol tegemist Ukraina taustaga firmaga, milline on kujunenud maailma üheks suurimaks koolisõidu sponsoriks. Sponsorfirma peadirektor Mykhailo Parkhomchuk on muide Nõmmoja endine kolleeg, kes täitis aastaid tagasi Ukraina Ratsaspordi Liidu peasekretäri ülesandeid. ERL-i peasekretär lisab, et Vian Group esindajad viibisid mullu koos Ukraina koolisõitja Inna Logutenkovaga meie HorseShow`l ning jäid nähtuga väga rahule. Sellelt pinnalt tekkiski hea kontakt ning kuna Vian Group peab tähtsaks koolisõidu arengut kogu Ida-Euroopas, saavutatigi kokkulepe 2015.a. Tallinn International Horse Show raamest peetava koolisõidu MK-etapi toetamiseks. Nõmmoja loodab, et lisaks konkreetse võistluse toetamisele on tulevikus Vian Group`ga koostöös võimalik viia Eesti koolisõitu üha enam maailmas pildile tuua.

Hobumaailm leiab omalt poolt, et tegemist on märgilise tähtsusega sündmusega, kuna Tallinn International Horse Show toetajate hulka on jõudnud maailma ratsaspordis olulist positsiooni hoidev ettevõte. See omakorda näitab järjekordselt Eesti korraldatava võistluse kõrget organisatoorset taset. World Dressage Masters on Lääne-Euroopas tegutsev professionaalne kõrgetasemeliste koolisõidu suurvõistluste sari ja Vian Group on tänaseks nimetatud sarja peasponsor. Sarja kohta leiate rohkem infot aadressil http://www.worlddressagemasters.com/. Vian Group toetab ka Tallinna võistlusest nädal hiljem toimuvat Šiauliai Horse Show koolisõiduvõistlust.

Vaata ka:http://issuu.com/equinemerc/docs/wdm_guide_2015_-_small