Tallinn International Horse Show korraldajad on ürituseks valmis

Kümnenda Tallinn International Horse Show (TIHS) alguseni on jäänud vaid loetud päevad. Korraldustoimkond on ürituseks valmis, täna alustati Saku Suurhallis pinnase ettevalmistustöid.

Tänavugi on TIHS raames kavas nii rahvusvaheline takistus- kui koolisõiduvõistlus.Takistussõidus näeme selgi aastal meie liiga järjekordset MK-etappi, võistluse tasemeks on CSI3*-W. Kolm võistlusala annavad punkte maailma edetabelisse, mis kannab sponsori järgselt Rolex Ranking nimetust. Võistlejad saabuvad tänavu kümnest riigist. Lisaks Eesti sportlastele on esindatud Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Poola, Soome, Rootsi, Saksamaa ja Madalmaad. Starti asub ka mulluse TIHS MK-etapi võitja ning tänavune meie liiga liider venelanna Anna Gromzina. Loomulikult on võistlustules kogu meie koondis, kelle hulgas liigas hetkel teist positsiooni hoidev Gunnar Klettenberg. Vigastusest on kiiremini kui eeldati paranenud ka hetkel liiga kolmas leedukas Benas Gutkauskas.

Koolisõidus on sarnaselt mullusega tasemeks CDI1*, võistlejad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt. Mullune topeltvõidu saavutanud Läti paar Airisa Penele ja Ravels asuvad starti tänavugi.

Rahvusvahelistele klassidele lisaks võistlevad tänavu rahvuslikul tasemel viie- ja kuueaastased hobused. Nende esimene sõit leiab aset juba neljapäeva õhtul ning seal hindavad hobuste hüppestiili olümpiavõitja Franke Sloothaak ja meie üks edukamaid takistussõitjaid Gunnar Klettenberg.

Kõigi osalevate sportlaste ja hobuste nimekirja leiate TIHS koduleheküljelt aadressil www.tallinnhorseshow.ee . Õhtupoolikul saate meie lehelt lugeda ürituse juubeliintervjuud ratsaliidu peasekretäri ja TIHS direktori Siim Nõmmojaga.