Tallinn International Horse Show MK-etapi võit Vladimir Beletskile hobusel Mats`up du Plessis

Tänavune Tallinn International Horse Show kulmineerus Kesk-Euroopa liiga MK-etapiga, mille võidu viis Venemaale liiga liider Vladimir Beletski hobusel Mats`up du Plessis.

Nagu ikka, lõpetab Tallinn International Horse Show Kesk-Euroopa liiga MK-etapp. Tänavu pääses kuni 160 cm kõrguste takistustega etapil ümberhüpetele viis võistluspaari, kelle hulgas paraku ei olnud kedagi eestlastest. Meie takistussõitjate parimaks jäi Rein Pilli ja Virgin Expressi viie karistuspunktiga teenitud 11. auhinnaline koht. Eilse Aerofloti Grand Prix kolmandad Tiit Kivisild ja Cinnamon lõpetasid üheksa karistuspunktiga 16. kohal, mis andis lohutuseks küll 5 punkti Longines Ranking edetabelisse. MK punkte sai Tiit 13. koha jagu, sest temast eespool olnud kaks soomlast meie liigast punkte ei kogu. Sellele vaatamata langes Tiit liiga arvestuses kolmandalt kohalt neljandaks, temast möödus kuuendana lõpetanud Andrius Petrovas.

Ümberhüpetel sai oluliseks kiirus, sest kõik viis paari ei teinud vigu sealgi. Kui startida oli jäänud veel vaid Beletskil, hoidsid kahte esimest kohta poolakad. Alati särav venelane suutis aga neid veidi rohkem kui sekundiga edestada ja võtta oma esimese Tallinn International Horse Show põhisõidu võidu. Teisel kohal lõpetas noor poolatar Zuzanna Gowin hobusel Emperio van`t Roosakker, kolmandana Andrzej Golskowski ja Cros, kes laupäevases Aerofloti GP-s olid teisel kohal.

Keskpäeval peeti startiderohke 140 cm ümberhüpetega sõit, kus eestlaste parimaks jäi Gunnar Klettenbergi ja hobuse Lance S kuues koht. Võidu võttis Läti meister Girts Bricis hobusel Chandra H. Bricisele järgnesid Jaroslaw Skrzyczynski ja Balouzino ning Matas Petraitis ja Bacardi.

Võistlustulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/8079 .