Tallinna Horse Show kaugeim osaleja esindab Türgit

Eeloleval nädalavahetusel toimub Saku Suurhallis ratsaspordi suursündmus Tallinn International Horse Show, kus saab kolmel päeval näha Euroopa tippratsutajaid, ainulaadset meelelahutusprogrammi ning maailmakarika etappi takistussõidus. Võistlustest võtavad osa kaheksa riigi sportlased, teiste seas ka takistussõitja Türgist.

Üheteistkümnendat järjestikust aastat aset leidev Tallinn International Horse Show toob publiku ette Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Valgevene, Poola ja Türgi tippratsanikud, kokku enam kui 80 sportlast.

Sündmuse rahvusvahelist olulisust tõendab Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja sõnul lisaks rahvusvahelisele osalejaskonnale ka välistoetajate lisandumine peaponsorite ridadesse. ”Esmakordselt oleme Horse Show elluviimiseks leidnud suurelt panustava välistoetaja Venemaalt, mis tõendab jõuliselt, et eeloleval nädalavahetusel peetav sündmus on oluline ka

väljaspool meie riigipiire. Kaugeim külaline saabub meile siiski mitte Venemaalt, vaid hoopis Türgist. Kuigi Türgi takistussõitja Omer Karaevli elab ja treenib küll Madalmaades, on ka see siiski fakt, mille üle oleme väga rõõmsad,” kommenteeris Nõmmoja.

Tallinn International Horse Show algab juba eeloleval reedel ning võistluspäevad algavad kuni pühapäevani iga päev kell 9.00. Lisaks

tippratsanikele nii kooli- kui takistussõidus astuvad areenile ka vabariigi parimad noorhobused ning noorte vanuseklassi ratsanikud. Vahepalana tippspordile lahutavad meelt suurejooneline hobuste ja tule show Excalibur Saksamaalt, Uku Suviste, võimlemisklubi Piruett eliitrühm, väikesed ponid, ning paljud teised.

Sündmuse ametlik kodulehekülg: <http://www.tallinnhorseshow.ee/>

www.tallinnhorseshow.ee

Piletiinfo:

<http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/ratsasport/?show=30462>

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/ratsasport/?show=30462

Eesti Ratsaspordi Liit