Tallinna Horse Showl on tänavu kaks MK-etappi

Eeloleval nädalavahetusel Saku Suurhallis aset leidva ratsaspordi suursündmuse Tallinn International Horse Show programmist leiab tänavu lisaks takistussõidu maailmakarika etapile esmakordselt ka maailmakarika võistluse koolisõidus.

Kaheteistkümnendat järjestikust aastat aset leidev Tallinn International Horse Show toob publiku ette Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Poola, Ukraina, Soome ja Rootsi tippratsanikud, kokku enam kui sada sportlast enam kui 170 hobusel. Lisaks maailmakarika etappidele leiab tänavu Tallinn International Horse Show programmist üle mitmete aastate taas ka harrastajate ning poniklassi võistlused.

Võistluse direktori, Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul pakub kaheteistkümnes Tallinn International Horse Show väga mitmekülgseid võistluspäevi, millele ei jää alla ka sportlikele sooritustele vaheldust pakkuv meelelahutusprogramm. „Tänavune Horse Show on tõesti väga mitmekesine, sest starti tulevad sportlased alates alla 16-aastastest poniklassi sportlastest ja lõpetades Kesk-Euroopa liiga oma ala tippudega ning spordialadest näeb lisaks takistus- ja koolisõidule ka rakendisporti,“ selgitas Nõmmoja. Tema sõnul pakub sündmus lisaks sportlikele sooritustele ka vaheldusrikast meelelahutusprogrammi, kus näeb mitmekülgseid etendusi koos tuletaltsutajate, akrobaatide, väikeste ponide ning Eesti parimate artistide, Lenna, James Wertsi ja Tanel Padariga.

Tallinn International Horse Show algab juba eeloleval reedel ning võistluspäevad algavad kuni pühapäevani iga päev kell 9.00. Lisaks tippratsanikele nii kooli- kui takistussõidus astuvad areenile harrastussportlased, poniklassi sportlased, juuniorratsanikud ning noorte vanuseklassi ratsanikud. Vahepalana tippspordile lahutavad meelt Lenna, Tanel Padar Blues Band, James Werts, Kelfirius tuleshow, võimlemisklubi Piruett eliitrühm ja paljud teised. Tallinn International Horse Show näol on tegemist Eesti suurima traditsioonilise sisehalli spordisündmusega.

Sündmuse ametlik kodulehekülg: www.tallinnhorseshow.ee

Eesti Ratsaspordi Liit