Tallinna koolisõidu MK-etapil osalevad Kesk-Euroopa liiga teine ja kolmas sportlane, Ellermann hetkel kuues

Käesoleval hooajal peetakse Tallinn International Horse Show raames lisaks takistussõidule ka koolisõidu MK-etapp, millel Eestit esindab Dina Ellermann hobusega Landy`s Akvarell.

Koolisõidus ei ole erinevalt takistussõidust Kesk-Euroopa liiga jagatud põhja ning lõunaregiooniks, vaid tegutseb ühtse liigana. Punktitabel on analoogilne takistussõiduga ehk võitja 20 punkti, teine 17, kolmas 15, neljas 13 ja edasi punktiste vahedega. Punkte antakse sportlasele, mitte paarile, nagu see on kombeks üldises maailma edetabelis. Enne Tallinna etappi on venelannade käes suisa nelikjuhtimine, kusjuures liidriks on Elena Sidneva 35 punktiga. Teiselt kohalt leiame 32 punktiga Tatiana Dorofeeva, kolmandalt 28 punktiga Marina Aframeeva, kes mõlemad osalevad ka meie etapi. Dina Ellermann on Tšehhist ja Poolast teenitud 22 punktiga hetkel kuuendal positsioonil.

Punktivahed on väikesed, mistõttu põhjust Dinale kaasaelamiseks on küllaga. Koolisõidu maailma finaali, mis toimub 15.-19. aprillil, 2015.a. Las Vegases koos takistussõiduga, pääseb Kesk-Euroopa liigast kaks paremat, seega Dina kvalifitseerumiseks tuleb tõusta vähemalt neli kohta. Pärast Tallinna toimub meie liigas veel vaid Ungari etapp. FEI reeglite kohaselt on Kesk-Euroopa liigas võimalik korraldada finaal, kuhu pääsevad 10 paremat etappide tulemuste alusel, kes sinna punkte kaasa ei võeta. Kaks paremat finaali tulemuste alusel pääseks finaali, kuid juhul, kui finaali ei korraldata, võetakse paremusjärjestus etappide alusel. Tänasel päeval FEI ametlikus kalendris Kesk-Euroopa finaal kirjas ei ole, kuid ERL-i koolisõidumanageri Eva-Maria Vint-Warmingtoni sõnul kaalutakse siiski finaali korraldamist märtsikuus Poolas.