Tallinna linnavolikogu seadis Veskimetsa Ratsakeskuse maale hoonestusõiguse

Tallinna linnavolikogu otsustas oma 16.06.11. istungil seada Veskimetsa Ratsakeskuse, linnale kuuluvale rohkem kui üheksa hektari suurusele maatükile, hoonestusõigus OÜ Ratsasasport kasuks.

Sisuliselt tähendab see seda, et üle 10. aasta kestnud ootus, saada Veskimetsa Ratsakeskus ratsasportlaste kontrolli alla, on lõpuks täitunud. Kinnistu detailplaneering kehtestati juba 2007. aastal. Siiani rentis Eesti Ratsaspordi Liidu asutatud osaühing Ratsasport seal maad ning korraldab kehvade tingimuste kiuste ratsaspordivõistlusi. Uue nüüdisaegse keskuse rajamiseks oli hädavajalik, et linn seaks kinnistule hoonestusõiguse.

«Eesmärk on rajada sinna rahvusvahelistele nõuetele vastav ratsakeskus,» kinnitas Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja. «Detailplaneeringut ajasime ikka õige mitu aastat, enne kui selle korda saime. Nüüd on läinud teine samapalju aega, et saada hoonestusõigus. Senise olukorraga ei olnud rahul linn ega ratsutajad, kuid sellise lõpplahendusega on loodetavasti rahul ka meie liikmes-klubid.» Nõmmoja lisas, et igal juhul tahab liit ratsakeskust sinna ehitada, et vältida hipodroomiga juhtunut, kus hobused linnast välja aetakse. Kuna võrreldes 2007. aastaga on aga olukord palju muutunud, siis tuleb hakata nuputama, kuidas keskus ikkagi välja ehitada, sest vajalikud investeeringud on suured.

OÜ Ratsasport juhatuse esimees Tarmo Kutsar mainis, et 2007. aastal paika pandud plaanid on suures osas endiselt päevakorras, kuid mingeid korrektiive tuleb siiski teha. «See plaan, et korralik ratsakeskus koos kõige sinna juurdekuuluvaga ehitada, on endiselt alles,» ütles Kutsar. «Äriplaani ja rahastamise tingimusi ja võimalusi peame aga ümber vaatama.»

2007. aastal kehtestatud planeering nägi ette, et Paldiski maantee 135 krundile tuleb vähemalt kaks maneeži ning niipalju tallikohti, et rahvusvaheliste ratsavõistluste korral saaksid tippsportlased kaasa võtta vajalikul hulgal hobuseid. Kavandatud olid ka võimalused suurejooneliste hobusekasvatuse näituste ja oksjonite korraldamiseks. Kavas oli ehitada ka hotell, et hobuste omanikud ei peaks oma kallite ratsude juurest kaugele minema. Samuti olid keskuses ette nähtud ruumid treenerite ja ratsutamiseõpetajate väljaõppe korraldamiseks.

«Uue keskuse rajamiseks oleme kaasanud asjatundjaid ka väljastpoolt Eestit, peame ikka pikema aja peale ette vaatama, mitte ainult tänase või homsega arvestama,» ütles Kutsar. Millal uue ratsakeskuse ehitamine lahti läheb, ei osanud Kutsar öelda. Hoonestusõiguse seadmise otsuses on aga kirjas, et hiljemalt kaheksa aasta pärast peavad rajatised valmis olema.

ERL/Postimees online