Tallinna RSK harrastajate karikad võitsid Risto Märtson ja Merle Trestip

Vahetult enne võidupüha ning jaanipäeva peeti Veskimetsa ratsakeskuses maha juba talvel alanud Tallinna Ratsaspordiklubi harrastajate karikasarja finaal, kus põhiklassi võidu tagas endale Risto Märtson, väikese ringi karika Merle Trestip.

Harrastajate põhiklassi finaali takistuste kõrguseks oli 95 cm ning parimad selgitati ümberhüpetel. Enne finaali juhtis Risto Märtsin (Ruila Tall), kellele oli samas kahe etapivõiduga piisavalt lähedale jõudnud avaetapi vahele jätnud Severin Puss (Tallinn). Finaalis tõestasid samad mehed, et nemad hoiavad hetkel harrastajate hulgas liidripositsioone. Mõlemad pääsesid ümberhüpetele, kus osales lisaks neile veel seitse võistluspaari 22st. Ümberhüpetel suutsid Märtson ja Ladoga veidi vähem, kui sekundiga edestada Pussi ja Windarit ning kindlustada sellega sarja võidu. Teisena lõpetanud Puss oli teine ka karikaarvestuses. Finaali ja ka sarja kolmanda tulemuse sõitis välja Noemi Tuvi (Tallinn), kelle partneriks finaalis oli sarnaselt teise koha omanikule Windar. ERL-i vastne juhatuse liige Monika Sehver (Tallinn) lõpetas sarja viiendal positsioonil.

Harrastajate väikeses ringis, kus takistuste kõrguseks oli 70 cm, piisas Merle Trestipile (Tallinn) hobusega Kalver saavutatud neljandast kohast tagamaks üldvõitu. Reedik Kivisoo (Saaremaa), kes hobusega Caprice võitis küll finaali ja oli eelnevalt võitnud ka teise etapi, jäi punkte üldvõiduks siiski napiks ning ta lõpetas sarja teisena. Finaali teine koht Liina Kasemaale (Tallinn) hobusel Profilia, kolmas Merle Hallikule (Tallinn) Kalveril Sarja kolmanda koha punktid kogus aga finaalis viies olnud Margit Lindre (Märjamaa) hobusel Ladoga.

Veskimetsa möödunud laupäevasel võistlustel peeti lisaks harrastajate finaalidele mitmeid avatuid sõite. Kõrgeimas, 115 cm ümberhüpetega sõidus, jäid teistele püüdmatuks Andres Udeküll (KRT) ja Sartors Series Callers Only, 105 cm Olga Kopõtova (Tallinna Ratsaspordikool) ja Efa, 95 cm Risto Märtson ja Ladoga, 70/80 cm Miina Vilo (Tallinn) ja Otto Osborn. Harrastajate kuue takistuse sõidu algkõrgusel 70 cm võitis Katrin Isand (Simon) hobusel Bradley.