Tallinna RSK karikasari jätkus suurejoonelise harrastajate 3. etapiga

Pühapäeval, 13. juunil, toimus Veskimetsa Ratsakeskuses järjekordne Tallinna RSK karikasarja etapp (3). Seekord olid planeeritud peategelasteks harrastajad, keda paraku jääb iga korraga aina vähemaks ja paratamatult tekib tunne, et Eestis enam harrastussporti ei tehtagi. Sellest hoolimata ostus võistlus ise väga populaarseks, kuna toimusid ka avatud klassid. Kogu päeva jooksul startis 113 võistluspaari.

Hommikul tervitas esimesi saabujaid ja korraldajaid pidev ja tihe vihmasadu ning üsnagi korralik tuul. Õnneks sai ilmataat kiiresti aru, mis toimumas (tavaliselt on Tallinna RSK karikasarja etappidel väga ilus ilm) ja veekraanid keerati kinni ning päikegi sai pilvede vahelt piiluma hakata.

Esimese võistlusalana toimus parkuur esimest hooaega võistlevatele ratsanikele ja hobustele kõrgusel 50-60 cm. Auhinnalisele kohale jõudmiseks piisas raja puhtalt läbimisest. Võistlustulle asus 26 võistluspaari kellest vigadeta läbisid raja 15.

Teise võistlusalana peeti kahefaasiline takistussõit kõrgusel 70 cm. Seda kõrgust läksid esimese arvestusena vallutama harrastajad. Parimana lõpetas Monika Sehver hobusel Hektor II (Tallinna RSK) (vasakul foto: Külli Tedre), teisena Maris Merivee hobusel Aigi (Parkuur) ja kolmandana Janek Zalite hobusel Escada (perila tallid). Sama kõrguse avatud arvestuse võidu võttis Rebecca Okk ponil Hesperos (Tallinn), teiseks sõitsid endid Kelly Bersin ja Macho (Tondi) ning kolmandaks Erika Eding ja Dolores (Tallinn).

Kolmas võistlusala kõrgusel 90 cm ja ümberhüpetele peeti ka kahes arvestuses, millest esimene oli avatud harrastajatele ja teine avatud kõigile. Harrastajaid asus võistlustulle 9 ja nendest parim oli seekord Ege Tahk hobusel Baronet (Saaremaa), teisena lõpetasid Merilin Vips ja Macalla (Caballus) ning kolmandana Liis Laigu ja Windar (Tallinn). Avatud arvestuses osutusid taaskord parimateks ponisportlased. Esimese koha võttis Anna-Karin Leppik ponil Hobbs, teise koha Hanna-Lotta Mitt ponil Kardo ja kolmanda Erika Eding ponil Dolores (kõik Tallinna RSK sportlased).

Päeva kõrgeim sõit kõrgusel 105 cm toimus ümberhüpetele, mida seekord siiski ei toiminud, kuna põhiparkuuri läbisid puhtalt ainult sõidu võitjad Theresa Dee Torjus ja Lakay (Tondi). Teisena lõpetasid Riinu Rahuoja ja Canberra (Hiiumaa) ning kolmandana Helen Ramjalg ja Wolanda (Tallinn).