Tallinna RSK karikasari leiab aset juba kolmandat aastat

Eelseisval pühapäeval (24.01) saab laste esimese etapi näol avapaugu Tallinna RSK karikasari, mis toimub sedapuhku juba kolmandat hooaega. Külma tõttu võistlust ära jätta ei kavatseta, võistlema on oodatud kõik kuni 21aastased noored ratsutajad.

Et just äsja on otsustatud Ruila võistluse ärajäämine, pikendati Veskimetsa võistluse ülesandmistähtaega reedeni (22.01), sest teatavasti kõrgused paljuski kattusid ja need, kes planeerisid madalamates klassides sõita, saavad seeläbi ehk võimaluse seda teha.

Tallinna RSK karikasari koosneb kaheksast etapist, millest neli noortele vanuses kuni 21a. ja neli harrastajatele. Võisteldakse kahel kõrgusel – 70 cm (75 cm) ja 90 cm – ning etappidelt kogutud punktidest moodustatakse edetabel. Edetabeli kolmele paremale on välja pandud käsitsi sarja jaoks valmistatud karikad. Igal etapil autasustatakse võistlejaid suurte rosettide, lillede ning auhindadega.

Iga etapi juurde on korraldajad paigutanud ka ühe lisaparkuuri, mille kõrgus ja artikkel määratakse vastava etapi juhendiga. Esimese etapi juurde on lisatud parkuur 50-60 cm esimest hooaega võistlevatele ratsanikele. Võistlused on kalenderplaanivälised ning seetõttu osalejatelt ja nende hobustelt litsentsi ei nõuta, kuid hobused peavad olema terved ning ERLi nõuete kohaselt vaktsineeritud.

Karikasari on eelnevatel aastatel olnud äärmiselt populaarne ning osavõturohke. Kõige peamisem aga see, et meeleolu on hea ja atmosfäär positiivne. Loodame ka tänavu läbi elada mitmeid rõõmsaid hetki teie kõigiga!

Info võistlussarja kohta Tallinna RSK kodulehel http://tallinnarsk.wordpress.com/karikasari/karikasari-2010/

Ingrid Pruual