Tallinna RSK karikasari päädis harrastajate finaaliga

Pühapäeval, 20. septembril leidis Veskimetsas aset Tallinna RSK karikasarja viimane osavõistlus – harrastajate finaal. Selleaastase karikasarja lõppvaatuse võib igati kordaläinuks lugeda. Suurepärane seltskond, tuju ja tagatipuks ilus ilm. Välishooajale on Veskimetsas punkt pandud.

Jaanuari lõpus algas karikasari esimese etapiga, mis oli mõeldud lastele. Ja nii ta väikestviisi edasi kulges, iga kuu üks etapp, lapsed ja harrastajad vaheldumisi. Koos ei saa kahjuks teha, sest Veskimetsa omad tahavad kõik võistelda, aga tunnihobuseid ei jätku. Igale hüppevõimelisele hobusele jagub vähemalt neli kandidaati, aga hobune saab teha ainult kaks starti päevas. Seetõttu venib ka karikasari päris pikaks – ehkki mulluse kümne etapi asemel tehti seekord kaheksa.

Sponsoritega oli ikka nii nagu oli, enamus meie oma klubi asjalike liikmete oskusliku veenmise teel saadud pisike kraam. Aitüma kõikidele toetajatele! Loomulikult tänud ka korraldajatetiimile ja ratsakooli õpilastele, kes abiks olid.


Nii laste kui harrastajate ringis saavutati võidud stabiilsete etteastetega

Kui nüüd liidiritest rääkida, siis seekordsed tegijad saavutasid oma võidud pigem stabiilsusega, kui säravaimate auhinnakohtade noppimisega. Kindlameelne esikohtade saavutaja oli küll Polina Tsõbizova (Domingo RSK) lastele mõeldud kõrgemates sõitudes, madalamas võttis üldvõidu Katerina Reiska (Tallinna RSK) oma suhteliselt stabiilsete etteastetega. Mullu me teda edetabeli esikolmikus ei kohanud, seega tegu oli üllatajaga. Kui eelmisel hooajal nägime madalama kõrguse kolme paremana vaid ponisõitjaid, siis tänavu võidutsesid peaasjalikult hobustel, pealegi veel tunnihobustel, startinud võistlejad.

Kui laste etapid möödusid peamiselt asjalikus meeleolus ja tõsise töö tähe all, siis harrastajate omad… ohh seda draamat! Heas mõttes muidugi. Juba esimestel etappidel oli nii katkenud närve, katkisi saapalukke, jalutama läinud varustust, mälukaotust parkuuris, kui ka “näppulõikamist” parima tulemuse nimel.

Ei ole siin midagi naerda, et kõrgus ainult 70 cm, aga säärane paanika. Nii mõnelegi harrastajale on see pea ainus võimalus võistelda ja teinekord ei ole sugugi lihtne seda grupihobusega teha. Aga kuskilt peab ju ometigi alustama. Samuti on selline sari suurepärane võimalus hobuseomanikust harrastajatele väikestviisi spordiga algust teha.

Hele Helstein ja alles noor võistlushobune Printer pakkusid meie harrastajatele ja tunnihobustele aasta vältel tugevat konkurentsi

Seekord läks niiviisi, et madalama, 70 cm kõrguse sõidu üldvõitja karika viisin koju mina ise. Ei saa väga uhkeldada eriti säravate tulemustega, kuid jällegi võib rõhuda stabiilsusele. Juba üks tuntud legend Ferrari vormelitiimist ütles, et hooaja võidab see, kel rohkem punkte kogutud, mitte see, kellel mõned võidud taskus.

Harrastajate 90 cm kõrgusel parkuuril oli osalejate arv tunduvalt tagasihoidlikum. Kuid seda enam pingestatud finaal. Teoreetiline võimalus liidrirolli saada püsis päris mitmel võistlejal. Eks tiba on õnne ka vaja. Või hoopis teiste ebaõnne? Nii see sportimine juba kord on. Üldvõidu napsas meie klubi harrastussportlane Liis Liblikmaa. Tema trumbiks oli jällegi seesamune stabiilsus.

Merike Varusk ja Kegums – madalama kõrguse üldvõitjad, Liis Liblikmaa ja Bon Aqua – kõrgema kõrguse võitjad


Kõik sõbrad koos

Takkajärgi vaadates võiks öelda, et kõikide etappide läbivaks teemaks kujunes võistlejate omavaheline suhtlemine-suhtumine. Enamjaolt jõudsid kõik osalejad varakult kohale, et rahulikult tähtsaks võistluseks valmistuda. Loogiline siis, et pisike pinge närvirakku puges, kuid sellest hoolimata sai päris usinalt teravmeelset nalja visatud ja sõbralikku lõõpimist jagus kõigile.

Liis Liblikmaa ja Hele Helstein suruvad tubli soorituse puhul teineteisel kätt. Foto: Kelly Zdankevitch

Millegi lõpp tähistab alati ka millegi uue algust. Karikasari sai küll selleks korraks otsa, aga jätkub järgmise aasta alguses uue ja veel suurema hooga. Tradistiooniliks saanud suured rosetid, lillekimbud ja spetsiaalselt karikasarja jaoks valmistatud karikad ootavad juba!

Kõrgema arvestuse kolm paremat harrastajat (vasakult): Liis Liblikmaa, Kailyn Koidumaa ja Hele Helstein

Madalama arvestuse kolm paremat harrastajat (paremalt): Merike Varusk, Ingrid Pruual ja Merike Hallik