Tallinna RSK karikasarja „Laste Ringi“ finaal

Pühapäeval, 16. augustil, toimus Veskimetsa Ratsakeskuses Tallinna RSK karikasarja „Laste Ringi“ finaalvõistlus.

Päeva algus oli „paljutõotav“ – taevas oli hall ja sadas vihma. Kusjuures vett tuli taevast korralikult, mõne hetkega oli võimalus saada läbimärjaks. See aga ei seganud noori abilisi, kes põnevil nägudega platsil takistusi sättisid. Neid ootas ees kõva lahing karikate jagamisel.

Selleks ajaks, kui esimesed sõitjad soojendama tulid, olime saanud näha veidi päikest ja algas uus tugev vihmahoog. Aga tore oli vaadata, kuidas vihm lapsi üldse ei häirinud, nad olid kõik keskendunud eelseisvale võistlusele. Esimene startija Maarja Saare Hannoril tõi välja päikesepaiste, mida jätkus kogu ülejäänud võistluspäevaks. Mälestusi vihmast võis näha ainult treenerite nägudel, mida kaunistasid poritäpid.

Esimese sõidu kõrgusel 80 cm võitis Mariliis Poopuu värskelt titepuhkuselt tulnud ponil Hornetta, teise ja kolmanda koha võttis endale Hanna-Lotta Mitt, vastavalt hobustel Bon Aqua ja Kardo, kellele oli see elu esimene puhas sõit! Koondarvestuses oli esikolmik järgmine: Katerina Reiska (esimesel fotol, autor Külli Tedre), Liis-Marii Hõbemets ja Hanna-Lotta Mitt (teisel fotol, autor Kalle Ots).


Teine parkuur peeti kõrgusel 95 cm ja seda sõitma minna juba paljud ei julgenud. Kokku startis 12 võistluspaari, kellest 9 lõpetasid positiivse tulemusega. Pärast tuhatnelja parkuuri läbimist kindlustas endale nii karikasarja üldvõidu kui ka sõidu esikoha Polina Tsõbizova hobusel Mombol (foto Külli Tedre).

Teisena lõpetas Pille Pajulaid hobusel Kegums, kes seekord läks sõitma pigem puhtusele kui kiirusele ja kindlustas endale sellega karikasarja üldarvestuses kolmanda koha. Parkuuri kolmandana lõpetanud Mari-Liis Tamme ootame järgmisel aastal juba karikasarja algusest mõõtu võtma 🙂 Karikasarja üldarvestuses sai teise koha Olga Kopõtova, kes tegi hobusel Terbe ilusa sõidu, aga üks mahaajamine andis neile sõiduarvestuses neljanda koha.

Antud võistluse raames oli ka üks avatud parkuur kõrgusel 110 cm. Selles parkuuris jagasid omavahel kohti 8 võistluspaari. Esimene paar ei suutnud omavahel kokku leppida, kas nad ületavad takistusi või ei, ning hobune poetas ratsaniku liivale. Õnneks suutsid ülejäänud ratsanikud hobuse selga jääda ja tänu viimasele startijale saime näha isegi ümberhüppeid. Ümberhüppamise tulemusena võitis Ain Unt hobusel Zhutacor (foto Külli Tedre), teiseks jäi Natalia Borissenko hobusel Mombol ja kolmandaks Erik Tuimann hobusel Radoon.

Kohtumiseni järgmisel aastal! Kui on soove ja ettepanekuid, mida võiks karikasarjas muuta, siis kommentaare ootame Tallinna RSK kodulehel.