Tallinna RSK karikasarja noorte ja harrastajate esimesed etapid on toimunud

Tallinna RSK Karikasari alustas tänavu 18. veebruaril noorte esimese etapiga, möödunud nädalavahetusel aga peeti avaetapp harrastajatele. Korraldajate sõnul osales läbi aegade suurim arv harrastajaid.

Madalaima klassi, kus takistused 70 cm kõrgusel, parima tulemuse saavutasid Liina Kasemaa (Tallinn) ja Kalver, kes läbisid kahefaasilise sõidu vigadeta. Puhta soorituse tegid ka teiseks tulnud Monika Sehver (Tallinn) ja Windar ning kolmandaks tulnud Anastassia Filatova ja Golden Sunrise. Klassist võttis osa 24 harrastajat.

Kõrgemas arvestuses, mille esimene etapp toimus 85 cm kõrgusel, võidutsesid 18 paari seas Janek Zalite (Tondi) ja Escada. Palju ei kaotanud neile ka Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) ja Ladoga ning Merike Hallik (Tallinn) ja Intrigant, kes kõik sõitsid samuti veatu kahefaasilise parkuuri.

Võistluse raames toimus ka mitu avatud klassi. 70 cm võitis Monika Varter Filipettil, 85 cm parim oli samuti Janek Zalite Escadal, 100 cm esikoht läks Riinu Rahuojale (Hiiumaa) Canberral. Avatud esimest hooaega võistlevatele ratsanikele ja hobustele mõeldud 50-60 cm parkuuris tegid 16 paari hulgas puhta sõidu 10 sportlast.

Noorte esimese etapi järel juhib madalamat arvestust (70 cm) Kristiin Heleen Uuemõis ning kõrgemat (90 cm) Polina Tsõbizova.

Lähemat infot karikasarja kohta leiab: http://tallinnarsk.wordpress.com/karikasari/karikasari-2012/