Tallinna RSK pani punkti oma üheksandale karikasarjale

Möödunud nädalavahetusel peeti Tallinnas Veskimetsa Ratsakeskuses üheksanda Tallinna RSK takistussõidu karikasarja finaal. Suures ringis kogus enim punkte ning teenis võidu Janely Saar, väikses ringis Ingrid Pruual.

Suve suurima osavõtjate arvuga takistussõidu karikasari jõudis lõppenud nädalavahetusel Veskimetsas lõpule. Sobilikult oli suur vihmasadu just eelmisel päeval lõppenud ning plats oli ideaalses seisukorras. Parkuuriks olid valmis takistused, millel ilutsesid äsja värske kuue saanud värvilised latid. Kokku oli plaanis pidada parkuure neljal erineval kõrgusel: 80 cm, mis oli ühtlasi ka karikasarja väikse ringi finaaliks; 90 cm; 100 cm, mis oli suure ringi finaaliks ning 115/125 cm handicap.

Karikasarja arvestuses võttis väikse ringi koondvõidu võistlussarja peakorraldaja, ka finaaletapi võitnud Ingrid Pruual hobusel Pokemon. Teise koha saavutas Marika Seemel hobusega Femme, kolmandaks tuli Agneta Andrejeva, kes võistles finaaletapil hobusega Susi.

Väikese Ringi esikolmik vasakult: Marika Seemel, Ingrid Pruual ja Agneta Andrejeva. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Suures ringis tegi puhta töö Janely Saar, kes osales küll vaid kolmel etapil neljast, kuid saavutas võidu siiski tervelt üheksa punktiga teiseks tulnud Priit Perna ees. Saar võistles finaalis hobusega Thoboas Lauwes Forever ning Perna hobusega Riviera Lunette. Kolmanda koha saavutas sarja arvestuses Marge Goldberg hobusega Ellips.

Suure Ringi esikolmik vasakult: Marge Goldberg, Janely Saar ja Priit Perna. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Päeva teistest parkuuridest väljusid võitjatena Katrin Liivamägi ja Mon Roberta (80 cm avatud), Liis-Marii Hõbemets ja Kamarino (90 cm 4-5aastaste hobuste arvestuses), Jessica Mölder ja Wonderful Surprise (90 cm avatud), Elizabeth Põder ja Liberty D´Estella ning Kertu Reimann ja Pincerton (100 cm avatud) ning Camille Mahoni (115cm, 125cm handicap).