Tallinna RSK tänavuse karikasarja hiiglaslik avalöök

Tallinna RSK tänavune karikasari sai võimsa avalöögi lõppenud pühapäeval Veskimetsas Laste Ringi I etapi näol, mil kohtunik Helgi Villemsonil tuli pika päeva jooksul lugematu arv kordi kella pihta lüüa. Enamusele oli käesolev võistlus aasta esimene ning madalad kõrgused sobisid harjutamiseks hästi, sellest oli ilmselt tingitud ka suur osavõtjate arv ning mitmesugused värvikad etteasted.

Stardiprotokollidest võis kokku leida ligi 140 võistluspaari, kellest küll nii mõnelgi jäi tulemus kirja saamata. Hooaja algusele iseloomulikult oli üksjagu tõrkumisi ja kukkumisi, kuid õnneks keegi tõsiselt viga ei saanud. Rajameister Kätlin Kivirand oli seadnud igati kohased rajad, (sedapuhku kõik kahefaasilised,) kus osavamad said teises osas näidata korralikku kiirust ja huvitavaid pöördeid.

Ootuspäraselt kujunes päeva populaarseimaks madalaim kõrgus – 70 cm. Tallinna RSK arvestuses sõitis 43 võistluspaari, avatud klassis 21. Nagu öeldud, lõppes nii mõnegi teekond enne finišiliini, kuid see-eest näitasid suurt võitlusvaimu tulemustabeli tippu pretendeerijad. Võiduka comebacki tegid Polina Tsõbizova (Domingo RSK) ja staažikas Mombol, kes ei eksinud, kui panustasid stardimaksu näol mõlemasse arvestusse, sest siit tuli neile kindel võit, millega mindi ühtlasi Tallinna RSK Karikasarja Laste Ringi madalamat arvestust juhtima. Karikasarja arvestuses võttis teise koha vaid 10aastane Laura Leoste Intrigant’il (Veskimetsa) ning kolmanda Aune-Maria Marjapuu Milanal (Järve tall). Avatud arvestuse teiseks sõitsid end Küllike Laius ja Loki (Tallinna RSK), kolmandana lõpetas taaskord Mombol, sedapuhku Natalia Borissenko juhtimisel (RSK Domingo).

Polina Tsõbizova ja Mombol

85 cm-ses parkuuris, mis toimus samuti kahes sarnases arvestuses, said tulemused kirja 47 võistluspaari. Karikasarja arvestuses sõitis 30st ratsanikust parima tulemuse välja Õnneleid Selge Wikingil (RSK Simon), kes läks sellega juhtima Laste Ringi kõrgemat arvestust. Teiseks platseerusid Erle Maido ja Windar (Tallinna RSK) ning kolmandaks Erika Eding ja Dolores. Avatud klassis jagati esimesed kaks kohta välja sarnaselt karikasarja arvestusele, kolmanda koha väärilised olid sedapuhku Küllike Laius ja Bingo. Kokku startis selles klassis 25 võistluspaari.

Erle Maido ja Windar

19 võistlejat läksid jahtima esikohta kõrgusel 100 cm. Teises faasis oli esikolmiku sees võrdlemisi tasavägine heitlus, kust võitjana väljusid Konstantin Prohhorov (RSK Domingo) ja Cahaina. Napilt kaotasid neile Thereza Dee Torjus (Tondi RSK) ja Lakay ning kolmandaks tulnud Katy Kullerkupp (Tondi RSK) Hedinal.

Konstantin Prohhorov ja Cahaina

Tallinna RSK tänab toetajaid: Helketmar, Smile Team, Autokool Olevipoeg, Oma Hobu ja Netre Finance. Samuti meie vapraid ja külma trotsivaid toitlustajaid, publikut, abilisi ja osavõtjaid. Esimene võistlus on positiivsena ajalukku kirjutatud ning kohtume juba peatselt Harrastajate Ringi I etapil, mis toimub traditsiooniliselt 24. veebruaril. Lähem info võistluste kohta klubi kodulehel aadressil: http://tallinnarsk.wordpress.com/karikasari/karikasari-2011/