Talveralli jõudis Tartumaal lõpule

No nüüd on see siis läbi. Nii talvemured kui talverõõmud. Talveralli Finaal Tartumaal, Luunjas, tegi laupäeval tänavusele talvele pöördumatu lõpu.

Luunja maneež oli küll endasse kogunud veel viimsed talvekraadid ja Talveralli Karika Finaalile kohaselt oli veel õhus jahedust tunda aga õues õhkas kevadet ja võistlejad märkimisväärseid külmakahjustusi ei saanud.

Asjaolu, et Finaalis oli võimalik teenida karikaarvestuse punkte 1,5 korda tavapärasest enam, tõstis ka kõik parkuurid priskelt 5cm kõrgemaks.

Ja nii juhtuski, et Karikasarja 90cm arvestuse parkuuri kõrgus oli mõne tõkke puhul pisut üle 100cm. Selle kõrguse karikaarvestuse võitis nobedaima ajaga Stefani Sabrodin 4,5 aastasel hobusel Mikron. Sama võistluspaar saavutas 90cm avatud arvestuses II koha. Finaalvõistluse II koha tulemuseks 0,35 sekundit ajakam sõit Kristi Luhalt, kes oli liider karikaarvestuse punktiarvestuses enne ja osutus võitjaks ka pärast Finaali. Sarja II koht Sandra Raag ja III koht Stefani Sabrodin.

Avatud arvestuse võidu saavutas 90-100cm Erle Raudam hobusel Bahra.

Kõige põnevam ja pingelisem oli lahing 110cm arvestuses. 8. ja 10.takistus- kastiga okser, kõrguseks oli 123cm. Takistus, mis ratsaniku silmale tundus kõige tõsisemana, tõi aga 31 võistlejale peale kokku ainult 4 eksimust! Veelkordne tõestus selle kohta, et suurus pole alati kõige määravam. Selg sirgu, kand alla ja takistusest üle! Seekord oli tunda rajameister Kristjan Lepa rahvusvaheliselt koolitatud kätt. Rada oli finaalvõistlusele kohaselt kõrge, samas meeldejääv ja jõukohane. Usun, et ka võistlejad ühinevad kohtunikekogu kiitusega rajameistri aadressil.

Seekord osutus siis sellel kõrgusel kiiremaks sünnipäevalaps Kullo Kender San Antoniol. Enne Finaali juhtis 110cm arvestuses punktitabelit Annika Veerpalu, kes oli vaieldamatult kõige stabiilsem esineja kogu sarja vältel. Ajavahe finaali ümberhüpetel 0,66sekundit tõi aga lisapunktid, sarja üldvõidu ja auhinnaümbriku 1425.-krooniga Kullo Kenderile. Annikale II koht ja Tjorven Siibojale III koht.

Talveralli lõpuparkuuriks tõusid kõrgused tubli 135cm peale. Siinkohal tõi napp mahaajamine ümberhüpetel Kullo Kenderile San Antonioga II koha. Suurepärane aeg, kuid 4 kp-d ei saanud vaatamata kiirele ja ilusale sõidule kuidagi ignoreerida. Edasine esitus Urmas Raagilt Wodanil ei jätnud võitja koha pealt kahtluseruumi kellelegi – kindel sõit ja sarja võit. Sarja arvestuses II koht Triinu Jõgedale ja napi 2,5 punktise vahega III koht Kullo Kenderile.

Korraldajad tänavad tublisid sportlasi, kes vaatamata sajandi talvele vapralt sadulas püsisid ja sarja kaasa tegid! Loodame, et järgmine talv toob pisut pehmemad tingimused! Ilusat suvehooaega kõigile!

Andri Sabrodin