Talveralli Karika II etapp Luunjas

Luunja ratsakoolis toimus möödunud laupäeval Lõuna-Eesti suurima takistussõidu võistlussarja, Talveralli Karikas, II etapp.

Kohe alguses tabas võistlus kaks olulist tagasilööki. Esimese üllatuse valmistas Sibesrist üle Botnia lahe ja Filipiinide kohale jõudnud külmafront. Algselt oli võistlussarja II etapp planeeritud Kilgi talli, kuid kuri külmahoog tekitas Kilgi tallis olulisi külmakahjustusi ja seetõttu pidid korraldajad võistluse läbi viima taaskord Luunja maneeži paljunäinud seinade vahel. Teine, ja veelgi ootamatum, probleem tekkis võistluspäeva hommikul, kui selgus, et kadunud on peakohtunik Andri talvemüts. Õnneks leiti Luunja vallast talu, kus oli peres mitu mütsi ja peakohtunik Andri ning -sekretär Liina said võistlusega pihta hakata. Kohale olid tulnud võistluspaarid kõigist tähtsamatest sporditallidest Tartumaal – Luunja Ratsakoolist, Kilgi tallist ja Ihaste ratsakeskusest.

Kõige madalamas võistlusklassis, kuni 90 cm võitis avatud arvestuse Katri Mumm Indonezijal ja laste-poniratsanike arvestuses Kristi Luha Castrol. Keskmisel tasemel, kuni 110 cm, oli 25 sportlase seas võidukas Riinu Rahuoja Canberral. Kõrgeimas klassis, kuni 130cm oli taaskord võidukas, paljude osalevate sportlaste treener, Urmas Raag. Urmas saavutas lausa kolmikvõidu noore Wodam’ga, suure Axeliga ja halli Lagunaga.

Täpsema info ja tulemused leiate Hobumaailma kalendrist. Järgmine Talveralli Karikas toimub 20.veebruaril Kilgi tallis.

V.Vaal