Talverõõmud Takistussõidus olid eelkõige edukad kogenud ja tuntud võistluspaaridele

Täna Veskimetsas toimunud tradistioonilise Talverõõmude nimelise takistussõiduvõistluse esimesel päeval peeti neli parkuuri, kokku võisteldi seitsmes arvestuses. Kõrgeima arvestuse võitis Heiki Vatsel hobusel Fee.

Pika võistluspäeva avasid harrastajad kõrgusel 70-80 cm, kus nelja võistleja hulgas osutus parimaks Merike Varusk hobusel Kegums (Tallinn). Sama kõrguse teise arvestuse 4a., esimest hooaega võistlevatele hobustele ning lastele võitis Liis Anette Pae Toonikul (Tondi), teiseks tuli Katriin Sirak Sinisukal (Märjamaa), jättes kolmandaks Priit Reinausi hobusel Rummu Jüri (Märjamaa). Kõik kolm ratsanikku edestasid järgnevaid olulise edumaaga, kuid omavahel väga nappide vahedega.

Järgmiseks tõsteti takistused 90 cm kõrgusele, kus harrastajate arvestuses sõitsid kaks vaprat Tallinna RSK liiget Liis Liblikmaa Hundail ja Maris Uustalu Terbel, kes osutus ka napilt kiiremaks. Sama kõrguse b arvestuses sõitsid 18aasased ratanikud ning esimest hooaega võistlevad ja kuni 5a hobused. Siin pani pika puuga ja ilusa sõiduga esikoha kinni Kristjan Sinikas ponil Romeo (Ruttar). Talle järgnesid Kelly Bersin hobusel Nimfa (Tondi) ja Sandra Liis Hääl ponil Aramis (RuilaTall).

Päeva kolmanda parkuuri, milleks oli ERLi Talvise Takistussõidu Karikasarja noorhobuste klassi III etapi sõit kõrgusel 110-115 cm, võitis Konstantin Prohhorov hobusel Krona (Domingo), teiseks tuli Susan Kaleta hobusel Aga Flamenco von Feicht (Viljandimaa) ja komandaks Siim Sinijärv hobusel Zidante P (Parkuur). Sellel kõrgusel peeti ka teist arvestust, juunioride klass ERLi karikasarja raames, mille võitis Susan Kaleta hobusel Aga Flamenco von Feicht, kuna ta osales mõlemas arvestuses ja tema tulemus kanti üle ka juunioride klassi. Selgete vahedega esikolmiku teine koht kuulus Kätlin Sehverile hobusel Utinka S (Ruila Tall) ning kolmas Catlyn Restole hobusel London (Tartumaa).

130 cm kahevoorulise parkuuri staariks kujunes Heiki Vatsel hobusel Fee (Rafter), kelle aeg oli teisel kohal olevast Urmas Raagist ja Axelist kaks sekundit kiirem. Kolmas koht läks siin Andres Trevele hobusel Ra. Tegemist oli ühtlasi talvise karikasarja põhisõiduga.

Homme on kavas kolm parkuuri ning tänasest märksa lühem võistluspäev. Pidada on jäänud talvise karikasarja noorte klass. Kavas on ka 125 cm avatud sõit. Tõotab tulla põnevust 140 cm kõrguses Talverõõmude põhisõidus Konteki auhindadele, mis on ühtlasi peaprooviks 10 päeva pärast algavale Tallinn International Horse Show’le.