Talverõõmude Kontek Grand Prix võitsid Tiit Kivisild ja Sullivan

Pühapäeval peeti Niitväljal kümnendate Talverõõmude Grand Prix Kontek auhindadele, mille võitis Eesti Ratsaspordi Liidu takistussõidu jooksva edetabeli liider ning mullune edukaim takistussõitja Tiit Kivisild hobusel Sullivan.

Grand Prix sõidu kõrguseks oli Niitväljal 135 cm ning starti asus 23 võistluspaari. Esindatud oli kogu meie hetkel kodumaal viibiv takistussõidu paremik, mitmed neist küll mitte oma põhihobustega. Kuigi pärast parkuuri vaatamist avaldasid mitmed ametnikud ja ka ratsanikud arvamust, et rada on suhteliselt raske, pääses ümberhüpetele sellegipoolest tervelt 13 paari. Parima tulemuse sõitis välja viimaste hulgas startinud kodumaise edetabeli juht Tiit Kivisild (Ruila Tall) hobusega Sullivan, edestades senist liiderpaari Urmas Raagi (Tartumaa) ja hobust Zitaco M 0.14 sekundiga. Kolmandal kohal lõpetas põhisõidu Rein Pill (Ruila Tall) oma põhihobusel Virgin Express. Auhinnalistele kohtadele platseerusid veel neljandana Kertu Klettenberg (Ruila Tall) ja Figaro Z, viiendana Gunnar Klettenberg (Ruila Tall) ja Gloria PKZ ning kuuendana Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos. Kõik auhinnasaajad läbisid ka ümberhüpped vigadeta.

Teine võistluspäev Niitväljal algas aga noorte hobuste ja juuniorite handycap parkuuriga kõrgustel 90 ja 100 cm. Juuniorite esikolmikusse jõudsid Simone Soomuste (Tallinna Ratsaspordikool) ja Kalver, Rain Koch (Tondi) ja Listra ning Grete Rebane (Tondi) ja Macho. Noorte, 4-5aastaste hobuste klassi võitis viieaastane Zonder Z Cicero, kelle ratsastajaks Rebeka Luhaste (Viljandimaa). Teine tulemus fikseeriti viieaastasele Kleopatrale, kes startis Riina Sederiga (Tondi), kolmas nelja-aastasele Holey Hiramile Andres Kiivega (EHS).

Päeva lõpetas parkuur kõrgusel 110 cm (viieaastased hobused ja harrastajad) ja 120 cm, kus oli neli eraldi arvestust. Traditsiooniliselt toome ära esikolmikud. Harrastajate klassis anti välja kaks esikohta ning need pälvisid Noemi Tuvi (Tallinn) ja Windar ning Kätlin Kivirand (Tondi) ja Spiccato. Teine koht harrastajates läks Liis Marie Niidasele (KRT) ja Rijale, kolmas Janek Zalitele (Tondi) hobusel Quintender Avos Z.

5-6aastaste hobuste parim oli kuueaastane CF Cindy Heiki Vatseliga, teine kuueaastane Ice de Wiqui Piret Ervaldiga ning kolmas viieaastane Kleopatra Riina Sederiga. Noorte ratsanike klassi võitis Elis Nõgel (Viljandimaa) hobusel FP Palasi, teise koha saavutas Sandra Liis Hääl (Ruila Tall) hobusel Gamin S ning kolmanda Celin Lannusalu (Tallinna Ratsaspordikool) hobusel Cash Free. Avatud klassis võttis kaks esimest kohta Andres Udeküll (KRT) vastavalt hobustega Calcyl ja Sir Sirius, kolmas oli Siim Sinijärv (ESHKS) hobusel Cooper.