Talverõõmude laupäevase põhisõidu võitsid Andres Udeküll ja Calcyl

Talverõõmud Takistussõidus nimeline võistlus tähistab tänavu oma kümnendat aastapäeva. Kaks päeva kestva võistluse avapäeva põhisõidu võit läks Andres Udeküllile hobusel Calcyl.

Niitväljal peetava kahepäevase võistluse avapäeva põhialaks oli parkuur takistuste kõrgusel 130 cm, paremad selgitati vahetutel ümberhüpetel. Sõidu põhiparkuur kujunes üldjoontes kergeks, mille tõestuseks 18 paari pääsemine ümberhüpetele 32st alustanust. Kiireima ringi ümberhüpetel tegid Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl, kellele kärgnesid teisena Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild ning kolmandana Urmas Raag (Tartumaa) ja Zitaco M.

Udeküll ja Kiveste olid kahe esimese hulgas ka keskpäevases maratonsõidus (71 starti), kus hüpati kõrgusel 110 ja 120 cm. Järjestus oli selles parkuuris vastupidine – võitis Kiveste, teine oli Udeküll. Eleri Kiveste võitis Copherfildil, Udekülli koht tuli hobusega Sartors Series Callers Only. Kolmandal positsioonil lõpetasid keskpäevase sõidu Mariah Orover (Pärnumaa) ning Zinga Zanga.

Hommikut alustati Niitväljal 85 cm kõrguste takistustega, kus peeti kol eraldi arvestust. Juuniorite hulgas võitis Rain Koch (Tondi) Listral, kellele järgnesid hobusel Kalver startinud Lisbeth Sirvi ja Simone Soomuste, kes mõlemad kuuluvad Tallinna Ratsaspordikooli ridadesse. Harrastajate arvestuses jõudsid seevastu esikolmikusse Raivo Tõnurist (Viru ratsu) ja Carinda, Kailn Koidumaa (Saaremaa) ja Orient ning Marge Goldberg-Talts (KRT) ja Ellips. 4-5aastaste hobuste puhtusele peetud sõidus vältisid vigu 11 võistluspaari.

Homme on Niitväljal kavas Konteki auhindadele peetav Grand Prix kõrgusel 135 cm, mis plaanikohaselt algab kell 13.00. Selle sisehooaja tõsisemat heitlust on oodatud jälgima kõik ratsaspordisõbrad. Laupäevased võistlustulemused leiate aga aadressilt https://ratsanet.ee/system/files/151/Esialgsed_stardikad_Niitvalja_06.04.pdf?1396724511