Talvise Ponikarika kolmas etapp peeti Veskimetsas

Möödunud laupäeval viidi Veskimetsa ratsakeskuses läbi tänavuse ERL-i Talvise Ponikarika kolmas etapp, mille raames anti tervelt 171 starti. Ponikarika põhiklassi edukaim oli My Relander.

My Relander (Tallinn), kes mainitult oli edukaim Talvise Ponikarika suurimas võistlusklassis – 100 cm – saavutas nii esimese kui kolmanda koha. Parima tulemuse sõitis My välja poniga Schecki II, kolmandat kohta väärinud tulemuse poniga Vincent. Kahe My poni vahele platseerus Saffierah Maria-Johanna Reinsteiniga (KRT) sadulas. Traditsiooniliselt suurima startide arvuga – seekord 35 – oli keskmine tase ehk parkuur kõrgusel 85 cm. Sellel tasemel sisaldab kahefaasilise parkuuri esimene faas juhtimisparkuuri elemente. Võitjateks osutusid Veskimetsas Kaia-Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik, kellele järgnesid Hanna-Greta Peeters (Tondi) ja Mimii ning Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Macho. Märkimist väärib, et kogu esikolmik läks Tondi klubisse.

Väikesed ponid ehk ponid turjakõrgusega kuni 140 cm sõidavad karikasarjas kõrgusel 75 cm, kusjuures samas sõidus eraldi veel kuni 130 cm turjakõrgusega ponid 10 cm madalamal. Puhtusele peetavas sõidus oli seekord vigadeta lõpetajaid kaheksa: Hanna-Ly Aavik (KRT) ja Angel, Vanessa Poolgas (Tallinna Ratsaspordikool) ja Hesperos, Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma, Georg Koppel (KRT) ja Tarson, Maribel Tuiken (Järvamaa) ja Bambi, Kristina Albertina Reinstein (KRT) ja Festa, Katarina Asi (Tallinna Ratsaspordikool) ja Hesperos ning Maris Kangur (Tondi) ja Tormis.

Ponisõitudele lisaks peeti samadel kõrgustel ka avatud klassid. 85 cm tasemel võitis Laura Leoste (Tallinna Ratsaspordikool) hobusel Intrigant, 100 cm tasemel Riinu Rahuoja (Hiiumaa) hobusel Pokemon. Hommikul ERL-i kalenderplaani välisena peetud 75 cm sõidu parimaks osutus Laura-Lota Mölder (Tondi) hobusel Wonderful Surprise, Tallinna Ratsaspordiklubi Laste Ringi avaetapi esikolmikusse jõudsid Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsaspordikool) ja Kalver, Margareth Eikner (Tallinna Ratsaspordikool) ja Claudia-Cardinale ning Birgit Katriin Born (Simon) ja Barclay Swing.