Talvise Ponikarika madalamad arvestused võitsid Triin Kattel ja Marleen Selge

Möödunud nädalavahetusel jõudis Tondil lõpule ERL-i Talvine Ponikarikas takistussõidus oma keskmise ja madalama arvestusega. Oma võistlusklasside karikad viisid koju Triin Kattel ja Marleen Selge.

ERL-i Talvises Ponikarikas peeti arvestust kolmel erineval tasemel. Kõrgeimal, 100/105 cm, mängiti karikas välja mäletatavasti nädalapäevad tagasi Ruilas. Tasemetel 85/90 cm ning 75/80 cm leidsid karikad omaniku möödunud nädalavahetusel Tondi maneežis.

Esmalt startisid madalama arvestuse sportlased ponidega turjakõrgustel kuni 130 ja kuni 140 cm. Vahetute ümberhüpetega parkuuris kõrgusel 80 cm osutusid parimateks Triin Kattel (Tondi) ja Tormis tagades sellega endale sarja üldvõidu. Teine ja kolmaski koht kujunesid sarnaseks finaalvõistlusel ja koondarvestuses. Teised olid Tondil Hanna Kristin Ojaveer (Tondi) ja Valli, kolmandad Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma.

Keskmisel tasemel, kus finaalis hüpati 90 cm kõrguseid takistusi, analoogiat madalama klassiga ei tekkinud. Finaalis sõitsid parima tulemuse välja Maria Johanna Reinstein (KRT) ja Saffeirah, kuid koondarvestuses lõpetas Maria Johanna siiski teisena. Karikavõitjaks krooniti Marleen Selge (Simon), kes finaali lõpetas poniga Hornetta kolmandal kohal kogudes küll teise koha punktid. Finaalsõidu teisena lõpetanud Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Macho osalesid sarjas 100 cm arvestuses.Selle klassi karikasarja kolmana tulemuse andnud punktid kogus Grete Kurik (Simon), kes finaalis pidi paraku leppima alles kümnenda kohaga.

Tondil olid kavas ka sarjavälised sõidud, millest tähtsaim kindlasti Tondi Suur Ponikarikas. Kõrgusel 100 cm startis kaheksa võistluspaari, kellest pooled ehk neli pääsesid ka ümberhüpetele. Ainukese puhta soorituse ümberhüpetel tegid Mari-Liis Oberg ja Macho saavutades sellega võidu. Kolme karistuspunktiga jõudsid teisele kohale Kirkke Eliise Põldsalu (Tonid) ja Hetty, kolmandana lõpetasid Doris Akker (Kurtna) ja Herr Tuuslar. Keskpäeval peetud 80 cm parkuuri parimateks osutusid Õnneleid Selge (Simon) ja Dolores.