Talvise Ponikarika Suure Ringi võitis Mari-Liis Oberg

Täna jõudis Ruilas lõpule ERL-i Talvise takistussõidu Ponikarika kõrgeim arvestus. Nii finaali kui üldvõit läks samale sportlasele.

Ruila kahepäevase võistluse esimese päeva põhisündmuseks oli Ponikarika kõrgeima arvestuse finaal, kus senine paremusjärjestus löödi segamini. Finaali, kus takistuste kõrguseks oli 105 cm, parima tulemuse sõitsid välja enne neljandal positsioonil asunud Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Toonik. Kuna senine liider Pille-Riin Reinaus (Märjamaa) ponil Onslow lõpetas neljandana, tõusis finaali võitnud Oberg ka üldvõitjaks. Finaali teise tulemuse saavutasid Linda Randpere (Ruila Tall) ja Okey, kolmanda Heidi Mülla (Ruila tall) ja Mon Cherg. Koondarsvestuses kogus Mari-Liis Obergi järel teise koha punktid Pille-Riin Reinaus, kolmas oli Birgit Kreitsberg (Simon).

Võistluspäeva mahtus veel kuus erinevat arvestust. Hommikuse ponide 90 cm võit läks sarnaselt kõrgemale sõidule Mari-Liis Obergile ja Toonikule, sama kõrguse esimest hooaega võistlevate hobuste parimad olid Kristi-Maria Tüvi (Simon) ja Mitra. 105 cm avatud klassi võitis Theresa Dee Torjus (Tondi) hobusel Lakay, juuniorite arvestuse Polina Tsõbizova (Domingo) hobusel Mombol ning noorhobuste arvestuse Paul Argus (Tondi) ja Stalingrad. Argus oli edukaim ka päeva lõpetanud 120 cm kõrguste takistustega parkuuris, kus võit tuli koos hobusega Stacandra.