Talvist takistussõidu Karikasarja asus juhtima Andres Udeküll

Eile, pühapäeval 21. veebruaril, sai Niitväljal alguse ERLi Talvine Karikasari takistussõidus. Maratonpäeva lõpuks, mis hõlmas endas 130 starti ning lõppes veidi enne 23-e, asus sarja avatud arvestust juhtima Andres Udeküll.

Avatud arvestuse sõidetakse etappidel kahevoorulised parkuurid kõrgusel 130 cm. Teise vooru pääses puhta sõiduga 30-st alustanust 12. Pärast teise vooru esimest soojendust juhtis Udeküll Ex Caliburiga Paul Arguse ja Arseeni ees. Teises soojenduses ei kippunud paremaid resultaate tulema seni, kui startisid suurfavoriit Urmas Raag ja Laguna. Võistluspaar asuski võistlust juhtima ning võit tundus arvestades nii eelnevaid kui eile õhtust sooritust suhteliselt kindel. Samal seisukohal ei olnud aga järgnevana Calcylil startinud Udeküll, kes äsja oli liidripositsioonilt tõugatud. Võistluspaar arendas riskides marulist tempot ja finishisse jõudes suutis Raagi ja Lagunat sekundikümnendiku jagu edestada. Võitjatel oli ka kuhjaga õnne – kuuenda lattaia ülemine latt hüppas kobast nähtavale kõrgusele, kuid maandus oma algpositsiooni.

Noorte arvestuses, kus takistuste kõrguseks 125 cm, jõudis teise vooru neli võistluspaari. Esimesena startinud mullune edukaim noor Kullo Kender tegi San Antonioga rahuliku ja puhta sõidu, millest piisas hiljem kolmandaks kohaks. Kiiremad olid etapi võitnud Anni Kaljund Fistil ja teisena lõpetanud Liis Danelson Empirel.

Juuniorid võistlevad sarjas kahefaasilistes parkuurides kõrgusel 115 cm. Etapivõidu saaavutas Kristjan Sinikas Ramsteinil, kes edestas Jessica Raidet Velsal ja Kätlin Sehverit hobusel Utinka S. Parima noorhobusena lõpetas Niitväljal Credo, kelle sadulas Heiki Vatsel. Neile järgnesid Zidante P ja Siim Sinijärv ning Krona ja Konstantin Prohhorov.

Hommikuse avatud 110 cm kõrguste takistustega sõidu võitis Catlin Vatsel Romancel.

Hillar Talts