Täna algab Barcelonas Furusyyia FEI Nations Cup finaalvõistlus

Tänasest pühapäevani selgitatakse Kataloonia pealinnas Barcelonas esimest korda uue formaadi alusel Furusyyia FEI Nations Cup võitja. Finaalis osaleb 18 rahvuskoondist, kontinentidest on esindamata vaid Aafrika ja loomulikult ka Antarktika.

Barcelona kesklinnas asuv Real Club de Polo on väga pika ratasavõistluste korraldamise ajalooga paik, mis tänavu viib läbi oma 102. Rahvuste Karika võistluse. Ratsakeskuses viidi muide läbi ka 1992.a. Balrcelona Olümpiamängude ratsavõistlused. Tänavuaastases finaalis osalevad 18 rahvuse esindajad ehk kohal on Austraalia, Austria, Belgia, Brasiilia, Kanada, Columbia, Prantsusmaa, Suurbritannia, Iirimaa, Jaapan, Madalmaad, Katar, Saudi Araabia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Ukraina ning Ameerika Ühendriigid. Mõnevõrra ootamatult jäi finaalist välja Saksamaa koondis, kes loobus ilmastikuoludele viidates esimesest etapist ning järgnevate etappidega ei suutnud kvalifitseerumiseks vajalikku punktisummat kokku saada.

Kuulsamatest ratsanikest on kohal olümpavõitjad Jeroen Dubbeldam (Madalmaad), Eric Lamaze (Kanada), Ulrich Kirchhoff (Ukraina, võistkondlik tiitel võidetud Saksamaa ridades), Steve Guerdat (Šveits), samuti kehtiv MK-võitja Beezie Madden (USA), mitmekordne Global Champions Touri üldvõitja Edwina Tops-Alexander (Austraalia), kolmekordne MK-võitja ja olümpiamedalist Rodrigo Pessoa (Brasiilia) ning paljud teised. Prantslastel puudub äsja Euroopa Meistriks tulnud Roger Yves Bost, kellele tiitli toonud hobune Castle Forbes Myrtille Paulois on vigastuse tõttu rivist väljas. Sellele vaatamata peetakse Prantsuse koondist arvestatavalt tugevaks.

Rahvuste Karika finaalil on täiesti omalaadne formaat. Reedel võistlevad kõik rahvuskoondised ühevoorulises 160 cm kõrguses parkuuris, kust kaheksa paremat pääsevad pühapäevasesse finaali, 10 kehvemat aga laupäevasesse lohutussõitu. Pühapäeval alustavad kõik nullist ning jällegi on kavas üks voor, pärast mida võrdsete karistuspunktide korral esimesele kohale toimuvad ümberhüpped. Kaheksa parima võistkonna vahel jagatakse rekordiline auhinnafond – 1 500 000 eurot. Lisaks on välja pandud 200 000 eurone fond, mis jagatakse nende ratsanike vahel, kes läbivad nii reedese kui pühapäevase vooru vigadeta.

Suurvõistluse koduleheküle leiate aadressilt http://www.csiobarcelona.com/eng/index.asp .