Täna algab Prantsusmaal kolmevõistluse Rahvuste Karika hooaeg

Mõned aastad tagasi pilootprojektina käivitunud kolmevõistluse Rahvuste Karikas on kogunud üha enam populaarsust, täna saab Prantsusmaal Fontainebleau`s avalöögi järjekordne hooaeg, kui avaetapil osalevad kümne riigi koondised.

Kui möödunud hooaegadel on rahvuslikud alalidud saatnud Rahvuste Karika etappidele valdavalt nooremat sportlasgeneratsioone eesmärgiga anda neile võistkonnavõistluse kogemusi, siis tänavune olümpiahooaeg erineb veidike eelnevatest. Riosse kvalifitseerunud riigid soovivad katsetada oma olümpiasportlaseid ja nii asub Fontainebleau`s starti hulgaliselt tuntud nimesid. Nii on Saksamaa eest väljas Euroopa ja Maailmameister ning olümpiavõitja Michael Jung, samuti maailmameister Sandra Auffarth, Prantsusmaad esindab omaaegne Euroopa meister Nicolas Touzaint, austraallasi Christopher Burton, hollandlasi MM-i pronks Tim Lips.

Tänavusel hooajal on kavas üheksa etappi, kusjuures esmakordselt siirdub kolmevõistluse Rahvuste Karikas Ühendriikidesse. Ameerika etapp peetakse 8.-10. juulini The Plainsis. Meile lähim etapp 24.-26. juunil Poolas Strszegomis, finaal traditsiooniliselt Madalmaades Boekelos.