Täna algab Ruila Kevadtuur

Täna kell 15.30 saab alguse esmakordselt Eestis aset leidev rahvusvaheline „tuuri“ tüüpi takistussõiduvõistlus Ruila Kevadtuur.

Võistluste direktori Katrin PIlli sõnul algab just neil minutitel hobuste veterinaarülevaatus ning suurem osa võistlustel osalejatest on kohal. "Hommikul kastis võistlusplatsi kerge vihm, mis tegi platsi väga heaks ning kui suurt paduvihma ei tule, siis usun, et võistlused kulgevad edukalt. Pealtvaatajad saavad neljapäeval ja reedel vajadusel varjualust leida Derby kohvikus. Seega ei maksa ilma tõttu kindlasti tulemata jätta," rääkis Pill.

Kahel järjestikusel nädalavahetusel, 27. – 30. mail ning 3. – 6. juunil aset leidva võistluse raames toimub kokku 32 erinevat parkuuri. Lisaks Ruila Kevadtuuri sõitudele viiakse esimesel nädalavahetusel läbi ka võistlussarja Baltic Riders Tour esimene etapp ning teisel nädalavahetusel võtavad ratsanikud osa Ruila puhul juba traditsiooniks saanud maastikutakistustega derby-sõidust.

Lisaks võistlusmelule on 5. ja 6. juunil võimalik osa saada ka Ruila mõisapargis toimuvast talukaupade laadast. Pealtvaatajatele on osalemine nii võistlustel kui ka laadal tasuta.

Mailis Timmi