Täna algab Varssavis takistus- ja koolisõidu Kesk-Euroopa liiga finaal

Kui Lääne-Euroopas on aprillikuus s`Hertogenboschis peetavasse MK finaali pääsejad selgunud, siis Kesk-Euroopa liigas selgitatakse finalistid käesoleval nädalavahetusel. Pääsu eest suurde finaali asuvad võitlema ka Eesti takistussõitjad Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild ja Rein Pill.

Tänavusel hooajal ei osale meie liiga finaalis ühtegi sportlast n.n. lõuna regioonidest. Lõpliku paremusjärjestuse selgitamiseks võetakse arvesse viis parimat etappi, millele liidetakse kõik finaalis kogutud punktid. Finaal koosneb kolmest osavõistlusest. Täna õhtul on kavas 145 cm kõrguste takistustega Tabel C ehk kiirussõit, kus punkte antakse kümnele paremale, vastavalt võitjale 10 ning kümnendale 1. Homme võisteldakse 150 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris, kus punkte jagatakse tavapärase tabeli alusel 16-le paremale (20-17-15-13-12-11-10- jne) ning pühapäevases otsustavas sõidus, kus takistuste kõrgus 155 cm, antakse topeltpunktid. Seega maksimaalselt on ühel ratsanikul Varssavis võimalik koguda 70 punkti.

Analüüsides edetabeli hetkeseisu näeme, et eristunud on kolmene liidergrupp, kuhu kuulub ka Klettenberg. Viie parema etapi arvestuses juhib Björn Nagel (UKR, 92), teine on Benas Gutkauskas (LTU, 87) ja kolmas Gunnar Klettenberg (EST, 81). Järgnevatega on juba suuremad vahed, kuid arvestades võimalikku punktisaaki, mitte võimatud. Esikolmiku lähimad konkurendid on järgnevad: Olga Chechina (RUS, 63), Tiit Kivisild (EST, 61), Natalia Simonya (RUS, 59), Vladimir Beletsky (RUS, 57), Rein Pill (EST, 55), Ibrahim Vaskov (BLR, 52) ja Vasil Ivanov (BLR, 48).

Kahel eelneval hooajal liiga võiduga lõpetanud Kivisildil on tänavu raske tiitlit kaitsta, küll ei ole edu korral finaalis kadunud võimalused jõuda esikolmikusse. Loodame, et esikolmiku koha säilitab Klettenberg. Ideaalis võime tänavu jällegi näha kahte Eesti takistussõitjat MK finaalis.

Lisaks eelpool mainitud kolmele takistussõitjale võistleb Varssavis ka Urmas Raag, kes koondarvestuses kõrgele ei pretendeeri. Esindatud on ka meie koolisõit. Sarnaselt Raagiga mitte finaali kandideerivana osaleb Grete Barake. Tuntumatest lähinaabritest osalevad Varssavis lätlased Andis Varna, Dainis Ozols ja Aleksandrs Shakurovs ning leedukatest lisaks Gutkauskasele Andrius Petrovas.

Siinkohal üleskutse kõikidele ratsaspordisõpradele – pöidlad pihku ja aitame moraalse toega meie sportlase finaali. Operatiivset ülevaadet saate meie koduleheküljelt, otseülekandeid saate jälgida meie Poola partneri www.swiatkoni.pl vahendusel.