Täna algas Perila Dressage Tour

Juunioride sõidu võitis Lisette Kivro hobusel Evento D. Foto: Anett Jaadla.

Täna sai alguse maratonvõistlus Perila Dressage Tour. Viis päeva kestva ja startiderohke võistluse raames leiab aset ka maailmakarika etapp, Eesti meistrivõistlused (23-24. juuli) ning noorhobuste ja -ponide tšempionaat (23-24. juuli), mille käigus selgitatakse välja parimad 4-, 5- ja 6-aastaste koolisõiduhobuste ja -ponide Eesti tšempionid.

Võistlused avasid noorhobused. 6- ja 7-aastastele hobustele mõeldud klasside võidud läksid Soome ratsasportlastele. 6-aastaste hobuste võistlusklassi võitis Heidi Elomaa hobusel Santorado tulemusega 69,4%. Teise koha saavutas Kenry Kikkas Donna Victorial, nende tulemuseks oli 64,4%. 7-aastaste hobuste võistlusklassi esikoht kuulus Siiri Kyröle hobusel Kyro Hot Sway (71.757%), edestades kaasmaalast Sara Maattola-Lindholm hobusel Rockington (69.672 %).

Päeva esimeses pooles peetud noorte ratsanike vanuseklassi võidu viis koju Sintija Elizabete Apsite Rhadamanthusel (67.157%). Teiseks sõitsid end Camilla Aarnio-Wihuri ja Saint Clou, kelle saagiks kujunes 67.010%. Parima eestlasena jõudis auhinnalisele kolmandale kohale Rose Marie Skjoldby Rosinantel tulemusega 66.078%. Auhinnalistele kohtadele jõudsid veel Johanna Similä Soomest ja Helena Kaal.

Rahvusvahelises laste võistlusklassis olid parimad Lätit esindanud Patricija Baranovska Licenciado JF-l, kes kindlustasid omale võidu protsendiga 73.340%. Teisele kohale tuli Martha Jušin hobusel Calendula, kes trotsisid vapralt äkitselt alanud vihmasadu. Nende tulemuseks oli 72.304%. Kolmanda koha saavutas Paula Johanna Vilu Vencedoril tulemusega 69.786%.

Poniklassis pani enda sõna maksma Lisette Kivro Mc Gregor J-l (70.762%). Teine ja kolmas koht läksid Soome poniratsanikele. Need kuulusid vastavalt Iida-Maria Koponenile ponil Caramba (69.000%) ning Veera Vestole ponil United Colours (66.619%).

Päeva kõrgeima klassi, Prix St-Georges, võidu viis endaga koju leedulanna Justina Vanagaite mustal iludusel Salano (69.215%). Teise koha saavutas soomlanna Essi Hiidensalo Notholmens Linzanol (67.108%). Parima eestlasena saavutas kolmanda koha Dina Ellermann hobusel Jerry Red von Seeder (65.980%).

PSG skeemi esiviisik. Foto: Anett Jaadla.

Päeva lõpetanud juunioride klassis tegid Eesti ratsanikud puhta töö ja hõivasid kõik poodiumikohad. Lisette Kivro tõestas, et tal on tõsi taga ka juunioride klassis ning saavutas hobusel Evento D peakõrguse eduga esikoha (67.727%). Teise ja kolmanda koha hõivas Maria Mägi vastavalt hobustega Shampagna (65.859%) ja Ashwan (65.404%).

Nii ponide kui juunioride sõidud võitnud Lisette Kivro sõnul tegi ta täna mõlemad sõidud pigem tagasihoidlikud ja turvalised. Poniklassis sellest piisas, sest tulemus oli hea ning ka treenerite ja kohtunike tagasiside oli igati positiivne ja julgustav. Ka ise jäi ta sõiduga rahule – see oli ühtlane ja vigadeta. Juunioride klassi sõit Eventoga läks samuti rahulikult ja kindla peale, kuigi sisse tulid ka paar väiksemat apsakat. Siiski läks kõik üle ootuste hästi, sest paari koostöö on olnud alles lühike ja tegu oli nende neljanda ühise võistluse ja esimese rahvusvahelise stardiga. Arvestades kõike seda tuli võit eriti magusa üllatusena!

Peakohtuniku Eva-Maria Vint Warmingtoni hinnangul möödusid võistlused positiivselt ja ta peab päeva kordaläinuks. Mõni hobune võis olla ehk üllatunud kohtunikemajadest, mis koolisõiduaeda ümbritsesid ning lasi end nende kohalolekust mõjutada, aga loodetavasti on järgnevatel päevadel hobused nendega harjunud.

Perila Dressage Tour läheb edasi homme ning kulmineerub sel nädalavahetusel maailmakarika etapiga koolisõidus. Võta kaasa vihmavari ja hea tuju ning tule omadele kaasa elama!