Täna algasid takistussõidu Euroopa Meistrivõistlused

13.-18. septembrini leiavad Hispaanias Madriidis aset 31. Euroopa Meistrivõistlused takistussõidus. Võistkondlikud võitjad selguvad reedel, individuaalsed mõistagi pühapäeval.

Tänavu kaitseb tiitlit Kevin Staut, kes kaks aastat tagasi võitis kuldmedali hobusel Kraque Boom Bois Margot. Viimati võttis võistkondliku võidu Šveitsi koondis.

Võistlus on ühtlasi OM kvalifikatsiooniks. Kolm paremat riiki (välja arvatud muidugi need riigid, kes on juba OM-ile kvalifitseerunud) A ja B gruppidest pääsevad oma rahvusvõistkonnaga Olümpiamängudele, mis toimuvad 2012. aastal Londonis.

Ennustusi tänavuste tulemuste kohta teha on väga raske, väljas on Euroopa takistussõidu paremik, kaasa arvatud Staut, kes hetkel hoiab Rolex Rankingus neljandat positisooni, ning mulluse Maailmakarika hooaja võitja Christian Ahlmann. Rahvuste Karikal on suvehooajal head vormi tänavu näidanud nii iirlased, sakslased, hollandlased, prantslased, belglased kui inglased.

Kevin Staut. Foto: Külli Tedre

Takistussõidu EM peetakse iga kahe aasta tagant alates 1957ndast aastast. Võistkondlik arvestus lisandus 1975. aastal. Hispaanias toimus takistussõidu EM viimati 18 aastat tagasi, sedapuhku Gijonis. Seekordne võistlus toimub Club de Campo Villas, kus juba sadakond aastat järjestikku on peetud CSI-sid. Spetsiaalselt EM-i tarbeks ehitati tänavu muruväljaku asemele igaks ilmaks sobilik liivaväljak.

Uskumatul kombel on Euroopa Meistrite hulgas läbi aegade ainult kaks naist – Alexandra Ledermann (FRA) võitis tiitli 1999. ja Meredith Michaels-Beerbaum (GER) 2007. aastal. Kahel sportlasel – David Broome’il ja Paul Schockemöehle’l – on EM tiitel õnnestunud võita kolmel korral, viimasel kusjuures kolm järjestikust aastat (1981, 1983, 1985) samal hobusel.

Kõige enam on medaleid jagunud Saksamaale – 32 individuaalset (neist 14 kulda) ja 13 võistkondlikku (6 kulda). Individuaalses arvestuses järgneb 17 medaliga Suurbritannia ning 9 medaliga Prantsusmaa. Võistkondlikult jagab Saksamaaga esikohta Šveits, kel on kokku samuti 13 medalit, kolmandat kohta hoiavad britid.

Meie lähinaabritest osaleb tänavusel EM-l venelane Arseny Shpakovsky, kes mäletatavasti võitis 2009.a. Ruilas toimunud MK-etapi.

Võistluste ajalugu, käesolevad osalejad ja palju muud huvitavat kodulehel: http://www.europeanjumping2011.com/