Täna algavad Eesti meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus

27.-30. juunini peetakse Harjumaal Ruila tallides kõigi vanuseklasside Eesti meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus. Kokku asub nelja peäva jooksul starti 153 sportlast 198 hobusel.

Lisaks poniklassi, juunioride, noorte ning seenioride vanuseklasside meistritele kahel alal selgitatakse eeloleval nädalalõpul Ruilas meistrid ka harrastajate arvestustes. Samuti peetakse võistluste raames kaks avatud klassi takistussõiduvõistlust kõrgustel 120 ja 130 sentimeetrit ning avatud klassi koolisõiduvõistlus L-tasemel.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul võib Eesti meistrivõistlusi ning selle arengut pidada peegliks Eesti ratsaspordi arengule tervikuna. "Aasta-aastalt on meie kohalikud meistrivõistlused oma taset üha kasvatanud. Lisaks on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud juuniorsportlaste ning harrastajate osakaal. Usun, et tänavused meistrivõistlused tõstavad seda latti veelgi ning kuna vähemalt seenioride takistussõidus täna selged favoriidid puuduvad, siis pakuvad võistlused pealtvaatajatele päris kindlasti põneva ja pingelise vaatemängu," ütles Nõmmoja.

Seenioride Eesti meister koolisõidus selgub pühapäeval orienteeruvalt kell 13.15 algava võistluse tulemusena ning takistussõidus kell 17.30 algava parkuuri lõppedes.

Sündmus on pealtvaatajatele tasuta. Võistluste ajakava ning stardijärjekorrad leiab kodulehelt www.tallinnhorseshow.ee.

Eesti Ratsaspordi Liit