Täna alustavad Eesti takistussõitjad Lesznos, Lieges ja Ypäjäl

Algaval nädalavahetusel võistlevad mitmed meie takistussõitjad väljaspool vabariiki. Kolm sportlast alustavad Poolamaal Lesznos, üks Belgias Lieges ning mitmed Soomes Ypäjäl.

Lesznos peetakse võistlust kahel järjestikusel nädalavahetusel. Algaval on kavas CSI2* tasemega turniir, järgneval MK-etapp tasemel CSI3*-W. Kui sel nädalavahetusel asuvad starti Rein Pill, Andres Udeküll ja Anni Mägi, siis järgneval lisanduvad neile Gunnar ja Kertu Klettenberg ning Tiit Kivisild. Viimane võistleb algaval nädalavahetusel Belgias CSI4* tasemega võistlusel.

Lesznos on kahel nädalavahetusel esindatud 29 riiki ja sellest tulenevalt hulgaliselt sportlaseid ja hobuseid. Maailma esisajast on üles antud kuus sportlast, kellest septembri lõpu seisuga kõrgeimal positsioonil hollandlane Jur Vrieling (52). Esisajast on kohal veel venelased Vladimir Tuganov (57.) ja Natalia Simonia (90.), Aserbaidžaani sportlane Jamal Rahimov (69.), viimase MM-i hõbe saud Waleed Abdullah Sharbatly (83.) ning Ukrainat esindav Björn Nagel (91.).

Lisaks juba mainitutele osalevad mitmed meie takistussõitjad Ypäjäl toimuval rahvuslikul võistlusel.