Täna avatakse Aachenis viie ala Euroopa Meistrivõistlused

Täna õhtul avatakse maailma tõnäoliselt kuulsaimas ratsaspordikeskuses Aachenis piduliku tseremooniaga ligi kaks nädalat kestvad viie ala Euroopa Meistrivõistlused.

Saksamaal Belgia piiri lähistel asuv Aachen on kuulus oma Hobumängude (CHIO) korraldamise poolest, keskuses on peetud Euroopa meistrivõistlusi, samuti on võõrustatud Maailmamänge. Tänavu peetakse maailma ühes juhtivaimas keskuses Euroopa Meistrivõistlused koguni viiel ratsaspordialal – kooli- ja takistussõit, neljarakendid, voltižeerimine ning reining ehk lääneratsutamine. Lisaks nimetatud alade Euroopa tiitlivõistlustele on kavas kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp.

Kui täna on kavas avatseremoonia, siis juba homme alustatakse tiitlivõistlustega. Esimesena asuvad starti koolisõitjad, kelle avaprogramm on jagatud homse ja ülehomse päeva vahel. Eestit esindavad koolisõidus Dina Ellermann ja Landy`s Akvarell, kes Hobumaailma andmetel on õnnelikult pärale jõudnud. Dina on samas ainuke meie sportlane, kes tänavustel "euroopakatel" üles astub.

Sel nädalal peetakse ka kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp, võistlustules on lääneratsutajad. Tuleva nädala programmis on takistussõit, rakendisport ja voltižeerimine.

Hobumaailm on Aachenis juba tänasest kohal ning püüab teile edasi anda vahetuid emotsioone. Suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.aachen2015.de/en/programm-sport Nutitelefoni on võimalik alla laadida spetsiaalne Aachen 2015 App