Täna lendasid MK finalistide hobused Euroopast Las Vegasesse

Täna, laupäeva 11. aprilli hommikul kell 6.55 meie aja järgi startis Amsterdami Schipoli lennujaamast Qatar Airways lennuk maailma paremikku kuuluvad hobuseda pardal lennutamaks nad Las Vegases tuleval nädalal algavasse MK-finaali.

Eliithobuste transpordi eest vastutav Tim Dutta ütles FEI pressiteenistusele, et hobused on nagu inimesedki – mõni kardab lendu, mõni mitte. Dutta sõnul on siiski enamik teele asunud hobustest lennukogemusega ning kõik peaks kulgema probleemideta. Dutta Corporation, mis korraldab hobuste transporti Las Vegasesse on 1988.a. asutatud ettevõte, mis tänasel päeval sooritab lennureise aastas enam kui 5000 hobusele.

Schipolist asus teele 40 hobust, keda saatis 10liikmeline gruumide seltskond. Gruumide tiimi juhtis ülemaailmse tuntusega Hollandi veterinaar Jan-Hein Swagemakers. Hobused paigutati spetsiaalsetesse konteineritesse, millest igas on neid kaks. "Kõikidele hobustele pakutakse äriklassi teenust," lisas Dutta, "Kõikide vajadustega sööda ja mugavuste osas on arvestatud."

Lennufirmaks, kes teostab ülelennu on maailma üheks parimaks tunnustatud Qatar Airways. Lennu pikkuseks on 8600km ja see kestab 11 tundi ning 20 minutit. Maandumisel tehakse hobustele passikontroll ning võetakse vereanalüüsid, mis edastatakse koheselt Iowa laborisse. Seejärel transporditakse hobused võistluspaiga, Thomas & Mack Arena tallialale.