Täna õhtul tuli Eestile Tallinn International Horse Show koolisõidu esimene võit

Täna õhtul peeti Tallinn International Horse Show raames esimene koolisõiduvõistlus, milleks oli programm Prix St. Georges. Eestile tõi rõõmsa võidu Dina Ellermann hobusel Landy's Akvarel.

11st võistluspaarist 5 olid eestlased, konkurentsi pakkusid Leedu, Läti, Soome ja Venemaa koolisõitjad. Meie tugevaimad paarid Tiina Kuusmann ja Stallone ning Dina Ellermann ja Landy's Akvarel startisid vastavalt 6ndana ja 7ndana. Tiina sooritas piisavalt tugeva sõidu, et minna juhtima eelnevalt liidripositsioonil olnud venelanna Yana Rydnik ja Alesi ees tulemusega 64,254 %. Seejärel startinud Dina tegi paar väiksemat eksimust, kuid läks siiski liidriks tulemusega 66,096 %, ning jäigi sellele positsioonile pidama. Järgnevalt üles astunud eelmise aasta võitja, lätlanna Airisa Penele kogenud Ravelsil tegi stabiilse sõidu, kuid kogus siiski vaid 64, 956 % ning platseerus eestlannade vahele teisele kohale.

Peakohtunik Tiina Karkkolainen sõnas, et ootas veidi kõrgemat taset ja energilisemaid sõite, kuid arvas, et ehk tegid paarid natuke liiga kaua soojendust. Napilt enne 23: 00 lõppenud võistluspäev sai siiski meie jaoks õnneliku lõpu ning homme on kindlasti oodata säravaid muusikalisi vabakavu.